Tahminleri Çıkan Analist 8 Altcoin Sıraladı! Bu Altcoin’de 23x Bekliyor!

Risk sermayesi şirketi Placeholder'ın ortağı ve kripto para analisti Chris Burniske, izleme listesindeki altcoin'leri paylaştı ve en büyük kripto para Bitcoin'in (BTC) kullanımını artırmayı amaçlayan bir projenin 23 kata kadar yükselebileceğini söyledi.
12:58
27 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Risk sermayesi şirketi Placeholder’ın ortağı ve kripto para analisti Chris Burniske, en büyük kripto para Bitcoin‘in (BTC) kullanımını artırmayı amaçlayan bir proje olan Stacks‘in (STX) insanların fark ettiğinden çok daha fazla yukarı yönde hareket etme potansiyeline sahip olduğunu belirterek yatırımcılara seslendi.

STX’de 23x’e Varan Yükseliş Bekliyor!

Ünlü kripto para analisti Chris Burniske, kişisel Twitter hesabından attığı bir tweet’te, Ethereum (ETH) Layer 2 ekosisteminin yeni sermaye çekerek büyük ilgi gördüğünü, piyasa katılımcılarının en büyük Blockchain’in programlanabilir hale getirmekten vazgeçmesi nedeniyle Bitcoin’in şimdiye kadar bu konuda geride kaldığına dikkat çekti. Ancak Burniske, Bitcoin’in Layer 2 ekosisteminin kendi anını yaşamaya yakın olabileceğini ve az rekabetle STX’in bu avantajdan yararlanabileceğini belirterek şunları söyledi:

İnsanlar Bitcoin’in programlanabilirliğinden vazgeçtiği için Stacks’in önünde çok az rekabet var, oysa Ethereum Layer 2’leri arasındaki rekabet ise çok sert. Ethereum’daki en büyük Layer 2 MATIC ve 12.4 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş ağ değeri (FD NV) Ethereum’un ağ değerinin (NV) yüzde 6,4’üne karşılık geliyor. STX 1.36 Milyar dolar FD NV ya da BTC’nin NV’sinin yüzde 0,28’ine karşılık geliyor. MATIC’in Layer 1’e göre göreceli değerlemesine eşit olacak bir yeniden fiyatlandırma STX için yaklaşık 23x anlamına geliyor ve bu hesaplamada Bitcoin’in değeri dikkate alınmıyor.

Bu yazının hazırlandığı sırada STX, gün içinde kaydettiği yüzde 22’nin üzerinde yükselişle 0,9315 dolardan işlem görüyor. Altcoin, son 7 günde 30 günde sırasıyla yüzde 51,37 ve yüzde 221,06 oranında değer kazandı.

Analistin İzleme Listesinde Diğer Altcoinler

Öte yandan Burniske, ilginç bulduğunu belirttiği 8 altcoin’e de dikkat çekti. Analistin listesinde Dogecoin (DOGE), Toncoin (TON), Lido DAO (LDO), Internet Computer (ICP), Algorand (ALGO), Decentraland (MANA) ve Axie Infinity (AXS) yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar