reklamı kapat

Şu Anda 12.000 Bitcoin Milyoneri Var

Şu anda dünya üzerinde 12.000 BTC milyoneri var ve bu artabilir...
15:00
12 Ekim 2019

Bitcoin insanlar için birçok anlama geliyor. Bazıları için bir değer deposuyken bazıları yerel ekonomik baskılardan kaçmak için Bitcoin’i kullanıyor. Bacı kişiler ise Bitcoin iyi bir yatırım aracı olarak değerlendiriliyor. Dünya üzerinde yaklaşık olarak 12.000 Bitcoin milyoneri bulunuyor ve bu kişiler daha fazla kişinin bu toplulukta yer alabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin’in İlk Günleri

Bitcoin’in şu anda yalnızca 10 yaşında olduğu göz önünde bulundurulursa oldukça büyük yol kat ettiğini ifade edebiliriz. Diğer geleneksel varlık sınıflarının hemen hemen tamamını önemli bir marjla geride bırakan Bitcoin, küresel bir para birimi olma potansiyeline sahip…

Şu anda her ne kadar düzenleyici baskılar, aşırı volatilite ve benimseme eksikliği Bitcoin’i engelliyor gibi görünse de zamanla dünya bu yeni teknolojiyi kabul ettiğinde bu faktörler muhtemelen dengelenecek.

Analist Willy Woo geçmiş çizelgeleri göz önüne aldığında zaman içinde Bitcoin milyoneri olanları analiz etti. Analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Zaman içinde Bitcoin Milyoneri olmuş yaklaşık 12.000 kişiyi gösteren grafik.. Dünyada 36 milyon milyoner var. Eğer Bitcoin’in geleceğin para birimi olacağını düşünüyorsanız hala zamanınız var.

Grafiğin yıllar içinde değişen Bitcoin fiyatıyla aynı doğrultuda ilerlediği görülüyor. Bunun yanında son fiyat hareketler, piyasa giren parayla çıkan paranın hemen hemen aynı olduğunu gösteriyor. Ancak bir sonraki FOMO dalgası devreye girerse bu durum değişebilir.

Kısa Vadeli Fiyat

Grafiklere bakıldığı zaman Bitcoin’in güzel bir destek seviyesi yakaladığı ve son düşüşten sonra 8.000 doların üzerinde kalmayı başardığı görülüyor. Piyasada yeni bir düşüş mü yaşanacak, yükseliş mi başlayacak yoksa bir birikim evresine mi girilecek net değil.

Ancak bazı analistler son zamanlarda yaşanan olayların getirmesi beklenen yükseliş yakalanmadığı için yeni düşüşlerin piyasada hakim olabileceğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun