X

Son Dakika: Shiba Inu (SHIB) Türk Kripto Para Borsasına Geliyor!

Türk kripto para yatırımcılarına müjde!
21:33
14 Ekim 2021

Kripto para yatırımcıları tarafından yoğun ilgi gösterilen memes token artık Türk yatırımcıların kullandığı bu kripto borsasında işleme açılıyor. Bir süredir ciddi yükseliş yaşayan Shiba Inu (SHIB) adından söz ettirme Nisan ayında başlamıştı. Bugüne kadar sıfırları tek tek atarak gelen Dogecoin katili artık daha fazla borsada işlem görüyor.

Shiba Inu (SHIB) Listeleniyor

BtcTurk borsasından yapılan açıklamaya göre 15 Ekim (yarın) Shiba Inu (SHIB) listelemesi yapılacak. Cuma günü yapılacak listelemenin saati de belli oldu. BtcTurk borsası saat 15:00 itibariyle en büyük ikinci şaka coini olan Shiba Inu (SHIB) listelemesini yapacak. Fiyat yükselişi birçok borsanın Shiba Inu listelemelerini erkene almalarına sebep oldu. Bugün yapılan duyuruyla birlikte BtcTurk borsası da SHIB işlemlerini müşterilerine açacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Borsa, müşterilerine müjdeli haberi yukarıdaki paylaşımla duyurdu. İşlem hacmi bakımından 21milyon.com verilerine göre en büyük borsa olan BtcTurk günlük 4,3 milyar TL’nin üzerinde işleme ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en eski kripto para borsalarından olan BtcTurk 91 paritede Türk kripto yatırımcılarına hizmet veriyor.

Shiba Inu (SHIB)

Rakibi Dogecoin’in simgesi olan Shiba cinsi köpeği kendine maskot ve marka alan Shiba Inu (SHIB) ilk günlerinde popülerliğini tamamen şans eseri artırdı. Elon Musk’ın bir Shiba yavrusu edineceğini duyurması Shiba Inu (SHIB) yatırımı yapacağına yoruldu. O günlerde en bilinen Dogecoin rakibi SHIB idi ve isminin de Shiba Inu olması ona ciddi katkı sağladı. Sadece birkaç ay içinde 20.000 kişiden 1 milyona ulaşana topluluğuyla Shiba Inu (SHIB) gayet sağlam bir zemin üzerinde yükseldi.

Yazı hazırlandığı sırada 0.00002765 dolardan alıcı bulan Shiba Inu (SHIB) 11 milyar dolar piyasa değerine yaklaştı. Toplam arzı 1 katrilyon olan SHIB bunun yarısını henüz yolun başındayken Vitalik Buterin’e göndermişti. Bunun bir nevi yakma gibi düşünebiliriz. İlerleyen süreçte token yakma mekanizmalarını devreye almayı planlayan proje eğer dolaşım arzını daraltabilirse birkaç sıfır daha atması mümkün olabilir. Bu haliyle bile Shiba Inu ilk 10’a girmek için savaşıyor. Hali hazırda en büyük 20’nci kripto paradır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar