Son Dakika: SEC Başkanından Kripto Para Paylaşımı! Kutlu Olsun Dedi!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunda Başkanı Gary Gensler, kripto para paylaşımı ile yeniden dikkatleri üzerine topladı.
23:47
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Amerika Birleşik Devletleri’nin 2021 yılından beri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunda Başkanlık görevini sürdüren Gary Gensler Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla kripto para topluluğunun ilgisini topladı.

SEC Başkanından Kripto Para Mesajı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’in Blockchain teknolojisine olan ilgisi daha öncesinde yine gündeme gelmişti. Gary Gensler geçtiğimiz yıllarda Blockchain teknolojisinin, girişimciler ve görevliler tarafından, para ve finans dünyasını değiştirmek adına kullanımını yönlendirmek isteyen yatırımcılar için MIT’de dersler düzenlemişti. Ayrıca Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı yakın zamanda yaptığı bir açıklamada, birçok kripto para biriminin menkul kıymet olduğunu ve gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğinin sinyalini vermişti.

Tanınan isim Gary Gensler Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, lider kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) kurucusu olarak bilinen Satoshi Nakamoto’nun ilk olarak 14 yıl önce BTC teknik incelemesini yayınlamasını ele alarak açıklamalarda bulundu. SEC Başkanı Gary Gensler tweet’te şu ifadelere yer verdi:

Satoshi Nakamoto’nun teknik incelemesinin 14. doğum günü kutlu olsun! İnovasyona ve kripto para birimlerine yatırımın yolunu açtı. Kripto para birimleri 15. yılına girerken, yatırımcıların yeterli düzeyde korunduğundan emin olmalıyız.

Teknik İnceleme

İlk olarak 14 yıl önce yayınlanan Bitcoin teknik incelemesi, üçüncü şahıslara güvenme riski olmadan çifte harcamayı önlemek için bir çözüm yöntemi öneriyor. Ayrıca incelemede belirlenen hedefe ulaşmak adına kötü niyetli şahısları alt ederek işlemleri onaylayan “dürüst” düğümlerin kullanımından bahsediyor. Satoshi Nakamoto Bitcoin teknik incelemesinde bahsedilen dürüst düğümleri, elektronik işlemler için güvene dayanmayan bir sistem olarak nitelendirmişti. Satoshi Nakamoto tam 14 yıl önce şunları söyledi:

Elektronik işlemler için güvene dayanmayan bir sistem önerdik. CPU güçleriyle oy verirler, genişletmeye çalışarak geçerli blokları kabul ettiklerini ve üzerinde çalışmayı reddederek geçersiz blokları reddettiklerini ifade ederler

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar