reklamı kapat

Singapur’dan Geliştiriciler İçin Ödüllü Blockchain Yarışması

31 Mart 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Singapur Hükümeti düzenlediği yarışmayla Blockchain teknolojisine ne kadar önem verdiğini bir kez daha göstermiş oldu. Singapur Bilgi İletişimi Medya Geliştirme Kurumu (IMDA) tarafından düzenlenen Blockchain Challenge ile birlikte birinci olan projeler hükümet tarafından ödüllendirilecek.

Singapur Bilgi İletişimi Medya Geliştirme Kurumu 29 Mart 2018’de yaptığı açıklamada Blockchain teknolojisinin teşvik edilmesini ve geliştirilmesini amaçlayan Blockchain Challenge’ı duyurdu. Yarışma Blockchain teknolojisinin Singapur’da dijital inovasyonun bir parçası olmasını sağlamayı amaçlıyor. Projeler ise iki ana kategori üzerinde değerlendirilecek; ” Girişim ve Dönüşüm ”

IMDA tarafından yapılan açıklamada yarışmacıların projelerini sunmaları için altı aylık bir zaman zarfına sahip oldukları belirtildi. Singapur Bilgi İletişimi Medya Geliştirme Kurumuna göre proje ödülleri şöyle; Girişim kategorisinde birinci seçilen projenin geliştiricisi 50.000 dolar kazanacak. Dönüşüm kategorisinde birincisi ise 100.000 dolarlık ödülün sahibi olacak.

Singapur Bilgi İletişimi Medya Geliştirme Kurumu Müdürü Philip Heah yaptığı açıklamada;

” İşletmelerin dijital dönüşünü sağlamak için bu dönüşümü sağlayacak teknolojiler gerekir. IMDA Blockchain Challenge ile bütün sektörlerde insanların Blockchain teknolojisinin farkına varmasını sağlayıp geliştirilmesini teşvik edeceğiz ” dedi.

Ayrıca IMDA Blockchain tabanlı girişimlerle ortaklık kurmak için bazı adımlar atmaya hazırlanıyor. Yerel basında çıkan haberlere göre Singapur Merkez Bankası uluslararası para transferlerindeki sorunların çözümü için Kanada Bankası ile birlikte bir projeyi geliştirme aşamasında.

Kaynak: Coindoo

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.