reklamı kapat

Singapur ve Japonya Finansal Teknolojiler Alanında İşbirliği Anlaşması İmzaladı

28 Mart 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

26 Mart Pazartesi günü Singapur Finansal Teknolojiler Kurumu ile Japonya Finansal Teknolojiler Kurumu arasında sektörde işbirliği yapmak adına mutabakata varıldı.

Yapılan basın açıklamasında, anlaşmanın Japonyada finansal teknolojiler endüstrisini geliştireceğini ve Singapur’un ise Asya’daki Japon finans kuruluşları için iyi bir alternatif olacağı belirtildi.

Anlaşma 13 Mart’ta Money 20/20 Asya Konferansında imzalandı ve tarafların işbirliğine varması Singapur’da Japonya’nın yerel içkisi sake içilerek kutlandı.

Singapur Finansal Teknolojiler Kurumu Başkanı Chia Hock Lai, yeni ortaklığın hem Singapur ile Japonya arasındaki ilişkilerde bir köprü görevi üstleneceğini belirtti. Japonya Finansal Teknolojiler Kurumu Başkan Yardımcısı Natalie Shiori Fleming ise duygularını şu sözlerle belirtti;

Singapur’daki finansal teknoloji topluluğuyla kuracağımız derin ilişkiler pazarlarımız arasındaki dostluğun artarak devam edeceğine işaret ediyor.

Japonya Finansal Hizmetler Dairesi Singapur ile yapılan bu anlaşma için tarafları tebrik etti ve bu anlaşmaın finansal teknolojilerdeki büyüme stratejileri için büyük bir önem arz ettiğini söyledi.

Ayrıca Money 20/20 Konferansında Singapur Merkez Bankası yetkilileri uluslararası ödemelerde Blockchain teknolojisinin kullanılması bazı açıklamalarda bulunmuştu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.