X


Sıkıcı Ortam Bitiyor: Bitcoin Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Ortaya çıkan son veriler Bitcoin'in birçok metrikte yeni rekorlara imza attığını gösteriyor.
14:14
2 Temmuz 2020

Haftalarca süren sönük fiyat hareketinden sonra Bitcoin, bugün çeşitli metriklerde yeni zirvelere ulaştı: Yeni adresler, aktif adresler, saatlik işlem sayısı ve saatlik yapılan üretim.

Yeni Rekorlar

Glassnode CTO Rafael Schultze-Kraft, yazının sonunda da görebileceğiniz gibi Bitcoin’in bu başarılarının bir listesini Twitter üzerinden paylaştı.

Ortaya çıkan verilere göre Bitcoin, 2017’de görülen boğa piyasasından beri bu kadar yeni ya da aktif adrese ulaşmamıştı. 2018’in başındaki düşüşten kısa bir süre sonra, günlük yeni adreslerin sayısı bugün 195K.000’den 450.000’e yükseldi. Günlük aktif adresler ise aynı dönemde 423.000’den 1.08 milyona ulaşarak neredeyse üç kat arttı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Artan yeni adreslerin kombinasyonu, artan aktif adresler ve saatlik işlem sayıları ile birleştiğinde oldukça önemli bir haber olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte bahsi geçen ve aslında “sıkıcılığı” bozan gelişmeler, Quantum Economics’ten kripto analisti Mati Greenspan konuyla ilgili yaptığı “zorluk seviyesinin bile sıkıcı bir hal aldığı” yönündeki açıklamalardan hemen sonra görüldü.

Öte yandan 1 Temmuz’da Bitcoin madenciliği zorluk seviyesi, sadece %0.0033’lük bir düşüşle temel olarak neredeyse hiç değişmedi. Bitcoin günlük satış hacimleri ise Mayıs ayı ortasında 52 milyar dolar iken şu anda 15 milyar dolara düştü.

Sosyal Katılım

Kripto analiz platformu Lunarcrush tarafından 2020’deki sosyal etkileşime bakıldığında, genel eğilim yılın başından itibaren nispeten olumlu olduğunu görüyoruz. Bu hafta, tüm sosyal platformlardaki Bitcoin gönderilerinde 927.000’e ulaşıldı ve bu da artışa işaret ediyor. Bitcoin’in fiyatı oldukça düz bir sosyal katılımına rağmen, Ocak ve Nisan aylarında büyük kazançlar elde etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar