Shiba Inu’nun İş Birliği Yaptığını Açıkladığı Altcoin’e Balina Akını! Fiyatı Yüzde 500 Arttı!

Özet

  • Shiba Inu'nun iş birliği yaptığı Bad Idea AI (BAD) değeri, son 30 gün içinde rekor oranda arttı.

  • Büyük kripto para balinalarının BAD'e yüksek miktarda yatırım yapmaları, bu artışın ana nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

  • BAD token'in fiyatı son 14 gün içinde yaklaşık yüzde 500 oranında yükselirken, yatırımcı sayısı ve sosyal etkileşimi de önemli ölçüde arttı.
18:20
14 Ağustos 2023

İkinci en büyük memecoin Shiba Inu’nun (SHIB) iş birliği yaptığı Bad Idea AI‘nin (BAD) değeri son 30 günde rekor oranda arttı. Zincir üzeri veri sağlayıcısı Lookonchain, BAD’nin fiyatının son bir ayda yaklaşık yüzde 500’lük attığına dikkat çekerken, altcoin’deki rallinin arkasında kripto para balinalarının olduğunu bildirdi.

Bad Idea AI’deki (BAD) Yüksek Balina Aktivitesi

Veriler Bad Idea AI’nin yerel varlığı BAD token’in fiyatının yüksek balina aktivitesi görerek arttığına işaret ediyor. Bunun nedeni, balinaların diğer bir deyişle büyük yatırımcıların tıpkı normal kripto para yatırımcılarının çoğunluğunun yaptığı gibi daha fazla kar etmek amacıyla varlıklarının değerini artırmak amacıyla BAD gibi küçük çaplı bir altcoin’e yönelmiş olmaları. Kripto para balinalarının yüksek miktarda varlığa erişimlerinin olması BAD gibi küçük çaplı altcoinler’de büyük satın alma baskısı yaratarak  fiyatı anlık olarak etkilemelerini sağlıyor.

Özellikle büyük bir satın alma emri küçük çaplı bir kripto paranın fiyatını önemli ölçüde yükseltme potansiyeline sahiptir. Bu noktada zincir üzeri sağlayıcısı Lookonchain, özellikle BAD token’in toplam arzın yüzde 14,5’ine karşılık gelen 120.3 trilyon adet BAD tutan büyük bir BAD yatırımcısının cüzdanındaki hareketliliğe dikkat çekti.

Lookonchain, söz konusu balinanın altcoin’e dönük gerçekleştirdiği işlemler hakkında daha fazla bilgi sağlayarak, cüzdan adresinin BAD token’in piyasaya sürülmesinden 15 dakika içinde üç cüzdan adresinden 139.5 trilyon adet BAD ya da toplam arzın yüzde 16,8’ini satın almak için 7.4 ETH harcadığını belirtti. Kripto para balinası bundan önce 225 ETH ya da 414 bin dolar karşılığında 19.2 trilyon BAD satmasının ardından şu anda kontrol ettiği yedi cüzdanda 19 milyon dolar değerinde 120.3 trilyon adet BAD tuttuğu görülüyor.

BAD Token’in Fiyatı 500 Yükseldi

Shiba Inu‘nun Bad Idea AI ile yaptığı iş birliği altcoin’in yukarı yönde büyük bir ivme göstermesine neden oldu. Shiba Inu yakın zaman önce attığı bir tweet’te, iş birliğinin bir sonucu olarak büyük şeyler olacağını söyledi. CoinGecko verilerine göre, Shibarium ve Shiba Inu ekosistemleri için oluşan pozitiflikle BAD’in fiyatının son 14 günde yüzde 446 oranında yükseldiğini gösteriyor. BAD token’in fiyatı bir gün önce 0,000000193994 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, şu anda yüzde 18,6 düşüşle 0,000000143534 dolardan el değiştiriyor.

Öte yandan BAD’deki yatırımcı sayısı 10 bin 700’ü aşarak kripto veri platformu CoinMarketCap’te 291’ncü sıraya yükseldi ve resmi olarak TrustWallet‘ta listelenerek önemli bir kilometre taşına ulaştı. Dahası Bad Idea AI, artan sosyal etkileşimle en iyi 4 bin 483 kripto para arasında 131 olarak aldığı LunarCrush AltRank ile önemli bir başarı elde etti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar