X


Shiba Inu Fiyat Analizi: SHIB Yükselişe Geçecek Mi?

Shiba Inu teknik analiz.
23:06
15 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler meme token Shiba Inu, 0.0297 dolarlık talep bölgesinde önemli bir destek buldu. Fiyat bu noktada önemli seviyede talep gördü. Fiyat ne daha yüksek bir zirve de de eşit derecede düşüşler kaydetti. Söz konusu durumda Shiba’nın düşüş trendine dair bazı yorumlarda bulunabiliriz.

Shiba Inu Düşüş Trendini Sürdürüyor

Fibonacci düzeltme aracı, SHIB’in 0.0000233 dolardan 0.0000885 dolara hareketi için kullanılmıştı. Bunun yanı sıra %78.6 fibo seviyesi 0.0000372 dolarda konumlanıyor. Bu nokta, aralık ayından bu yana boğaların cesaret kırıcı olan direnç seviyesi oldu. Öte yandan 0.000027 dolarlık alan, ekim ortasındaki güçlü boğa koşusundan öne fiyatın bir süre duraksadığı alan olmuştu.

SHIB fiyatı, bu yazının kaleme alındığı sırada yukarı yönlü hareketten önce bu alanın altına düştü. Günlük grafikte önceki yüksekler henüz kırılmadığı için piyasa yapısı hala düşüşte seyrediyor.

0.000027 dolarlık alan Shiba’yı satın almak adına iyi bir risk-ödül alanını temsil etse de mevcut momentum düşüşü işaret ediyor. RSI, kasım ortasından beri nört 50’nin altında düştü ve bu durum SHIB için devam eden bir düşüş trendi anlamına geliyor. RSI bu yazının kaleme alındığı sırada 47 seviyelerinde konumlanıyor. Bu bağlamda destek seviyesinden sıçrama sona yaklaşıyor olabilir.

Teknik Göstergeler

Bollinger Bantları’ndaki 20 dönemlik MA, son zamanlarda fiyata direnç olarak hareket etti. CMF de -0.05’in altına düştü. Bu da sermaye akışının önemli ölçüde piyasadan çıktığını gösterdi. Piyasa yapısı düşüşte olsa da 0.000027 dolarlık uzun vadeli talep alanı SHIB satın almak adına iyi bir noktayı temsil ediyor. Bu tür talep alanlarının altındaki düşüşler bir trendin tersine dönmesinin akabinde görüşür. 20 günlük MA, 0.0000372 dolar ila 0.000040 dolar arasındaki bölgede direnç görevini üstleniyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar