X


Shiba Inu Engel Tanımıyor! Popüler Şaka Kripto Para SHIB Neden Yükseliyor?

SHIB, kaydettiği ani sıçrayış ile en çok kazandıran kripto paralar arasında üst sıralarda yer aldı.
13:51
5 Ekim 2021

En popüler ikinci şaka kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), 24 saatlik zaman diliminde %70’lik artış ile tüm dikkatleri üzerine çekti. SHIB, kaydettiği ani sıçrayış ile en çok kazandıran kripto paralar arasında üst sıralarda yer aldı.

Shiba Inu Fiyatı

Popüler kripto para Shiba Inu (SHIB), gün içerisinde 0.000015 doların üzerine tırmandı. SHIB, yatırımcısını sevindirirken popülaritesini inanılmaz derecede artırdı. Kendini Dogecoin katili olarak tanımlayan bir şaka kripto para birimi olan Shiba Inu, kazançları ile muadillerini geride bırakmayı başardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dogecoin’in %10’un üzerinde yükseliş kaydettiği dönemde %70 artışla gündem olan Shiba Inu, yükseliş eğilimini koruyor. SHIB geliştiricisi Ryoshi’nin stratejisi popüler kripto paraya ivme kazandırdı. Shiba’nın 24 saatlik işlem hacimlerinde %1000 oranında artış yaşandı.

Shiba Inu Yükselişinin Nedenleri

Shiba Inu artışının arkasında balina hareketleri, Elon Musk, Ryoshi, hype, genel piyasa trendi ve potansiyel bulunuyor. Elon Musk ile başlayacak olursak geçtiğimiz gün Floki adlı Shiba Inu ırkı köpeğini Twitter üzerinden paylaşan milyarder isim, SHIB hype’ına bir anlamda yardımcı oldu. Bununla birlikte 0.00001 doların aşılması FOMO’ya neden olurken yükseliş ivmesi hızlandırıldı.

Büyük miktarda kripto varlıklarını cüzdanlarında bulunduran yatırımcılar olarak adlandırılan balinalar, Shiba Inu’ya akın etti. Dev miktarlarda SHIB alımı yapan balinalar, fiyatın yükselmesinde en önemli etkenler arasında yer aldı.

Shiba Inu geliştiricisi Ryoshi, sistem güncellemeleri ve piyasa enlerini takip ederek SHIB fiyatının uçuşa geçmesinin önünü açtı. Son olarak bir NFT koleksiyonu piyasaya süren SHIB ekosistemi, bu alandaki hype’tan beslenmek istedi.

Shiba Inu, hype tabanlı bir altcoin olması nedeniyle birçok kitlenin dikkatini artışı ile çekti. Bu tür kripto paralar FOMO tabanlı birer bomba olarak görülür. Elon Musk’ın herhangi bir tweet’i ile patlamaya hazır olan bu altcoin’ler potansiyel ralli ihtimali bulunan kripto paralar olarak değerlendirilir.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yükseliş eğilimi piyasayı yeşile bürüdü. Bitcoin fiyatı, bugün itibarıyla 50.000 doları aşarak inanılmaz bir ralli kaydetti. BTC boğaları 50.000 doları stabilize etmek adına tüm çabasını ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar