reklamı kapat

SEC Üyesinden ETF Hakkında Umut Veren Açıklama!

SEC üyesi Hester Peirce, Bitcoin ETF'sini onaylamak için doğru zaman olduğunu ifade etti.
10:00
15 Mayıs 2019

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) 14 Mayıs tarihinde Bitwise tarafından yapılan Bitcoin ETF‘sini erteledi ve ETF hakkında halkın görüşünü almak istediğini açıkladı. İlgili haberi ve ertelenme detaylarını buradan okuyabilirsiniz. Yeni erteleme ile zaten ‘yılan hikayesine’ dönmüş olan Bitcoin ETF’sinin onaylanması, çok uzak bir ihtimal haline geldi ve birçok kripto para yatırımcısı ETF’den umudu kesti.

Bitcoin ETF’si İçin Doğru Zaman

Bütün bunlara rağmen Consensus 2019 etkinliğine katılan SEC üyelerinden Hester Peirce, Bitcoin ETF’leri hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve etrafındaki kişilere adeta bu konuda umudu yitirmemeleri mesajını verdi. Peirce konu hakkında yaptığı açıklamalarda şunları ifade etti:

”Ben bir yıl önce bunun için doğru zaman olduğunu  – hatta bundan önce bile böyle olduğunu düşünüyordum. Ben bunun hakkında yorum yapma şansını ilk olarak bir yıl önce buldum… Şu an zamanlama kesinlikle doğru ancak SEC’in etrafında hala, mümkün olduğunca hepiniz tarafından cevaplandırılması gereken sorular dolaşıyor.”

Peirce daha sonra etkinlikte kendisini dinleyen kişilere döndü ve mümkün olduğunca herkesin ABD’nin finansal regülatörüne kripto paraları ve Bitcoin ETF’sini anlaması için bir şeyler yazması ve kendisini ifade etmesi gerektiğini vurguladı. Komisyon üyesi son olarak kripto para endüstrisini tıkayan olayın, SEC’in çok istekli olarak attığı adımlar değil, bunun tam aksine mantıklı hamleler yapmak hakkında olan isteksizliği olduğunu belirtti. Birçok kişi umudunu yitirmiş olsa da, olası bir Bitcoin ETF’sinin kabul edilmesi piyasayı hiç görülmeyen seviyelere kadar taşıyabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun