reklamı kapat

Facebook İki Eski Coinbase Çalışanını Ekibine Kattı!

Facebook, iki eski Coinbase çalışanını blockchain kadrosuna kattı.
15 Mayıs 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Sosyal medya devi Facebook, daha önce ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase‘de çalışmış olan iki yasalara uyum uzmanını ekibine kattı.

Mikheil Moucharrafie, yaklaşık dört yıl boyunca dünya devi kripto para borsasında çalıştıktan sonra Facebook’a uyum görevlisi olarak geçiş yaptı. Mikheil, borsada destek analisti, kalite/teminat sorumlusu, kara para aklamayı önleme/banka gizliliği araştırmacısı, uyum sorumlusu ve risk yöneticisi şeklinde çeşitli görevlerde mesai yaptı.

Facebook bünyesine katılan bir diğer isim ise, Coinbase içerisinde uyum yöneticiliği, içsel denetim başkanlığı ve regülasyonlarla ilgili risklerden sorumlu kişi olarak görev yapan ve yaklaşık beş yıl aynı kurumda çalışan Jeff Cartwrigh oldu. Catwright, Coinbase bünyesinde beş yıl çalışmadan önce Büyük Dörtlü firmadan birisi olan KPMG bünyesinde kara para aklamayı önleme danışmanı, Goldman Sachs bünyesinde ise yasalarla uyum biriminde çalışmıştı.

Facebook’un ‘Gizli Birimi’ Çalışmaları Sürdürüyor

Facebook geçtiğimiz Mart ayında PayPal bünyesinde çalışmış bir dizi personeli işe almıştı. Şirketin geçtiğimiz sene kurduğu blockchain departmanı üzerine departmanın başındaki David Marcus’un eski takım arkadaşlarını işe alması ve çalışmaları hızlandırması, sosyal medya devinin blockchain ile ilgili değil, direkt ödemeler ve kripto paralar ile ilgili bir şeyler üzerine çalıştığı söylentilerinin yayılmasına neden olmuştu.

Facebook buna ek olarak geçtiğimiz günlerde ortaya atılan yeni bir iddiaya göre 2019 yılının üçüncü çeyreğinde kendi kripto parası Facebook Coin‘i piyasaya sürecek. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.