reklamı kapat

SEC Yine Erteledi!

SEC Bitwise tarafından yapılan Bitcoin (BTC) ETF başvurusu hakkındaki kararı erteledi.
22:47
14 Mayıs 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bir kere daha Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonlarına (ETF) yönelik açıklamada bulundu. Komisyona yapılan başvurulardan birisinin daha ertelendiğini duyuran bu açıklama piyasada eskisi kadar büyük bir etki oluşturmadı. SEC’in şimdiye dek hiçbir BTC ETF başvurusunu onaylamaması ya da başvuruları birçok defa reddetmesi, bu duruma zemin hazırlamış olabilir. Son günlerde bir hayli hareketli tablolara sahne olan piyasa görünüşe bakılırsa ilgisini SEC ve ETF’lerden başka bir yöne çevirdi.

Bitwise Başvurusu Ertelendi

SEC tarafından 14 Mayıs Salı günü yapılan resmi açıklamada Bitwise’ın komisyona yaptığı Bitcoin ETF başvurusu hakkında verilecek kararın ertelendiği kamuoyuna duyuruluyor. Bitwise’ın ETF önerisi New York Borsası (NYSE) Arca tarafından kaydedilmişti. Öneri ilk olarak bu yılın ocak ayında komisyona sunuldu ve ABD’deki ilk BTC ETF olması hedeflendi. Bilindiği üzere Bitcoin ETF’lerinin SEC tarafından onaylanması halinde piyasaya taze kan kazandırılacağı ve birçok yatırımcının kriptolara akın edeceği öngörülüyor. Bu durum da mevcut kripto yatırımcılarını bir hayli heyecanlandırıyor.

Bitcoin ETF’leri

Bitcoin ETF’leri kripto para topluluğunda fazlaca tartışılan konular arasında yer alıyor. CoinTürk okurlarıyla konu hakkındaki son gelişmeleri hızlı bir şekilde paylaşıyoruz. Konuyla ilgili son yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. ETF’lerin kabul edilmesi kriptolara hem likidite kazandıracak hem de bu yeni varlık sınıfı SEC gibi bir düzenleyici merciden bir nebze de olsa onay almış olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.