X


SEC Ripple Davasında Güncel Durum! Ripple’dan Bir Zafer Daha: SEC’in Talepleri Reddedildi!

Ripple SEC davasından son gelişmeler.
17:12
17 Haziran 2021

Ripple Labs ile SEC arasında geçen davada bir kez daha kararlar Ripple lehine verildi. SEC’in son taleplerini reddeden mahkeme, Ripple Labs tarafını haklı buldu.

Ripple, Halka Arz Olmayı Planlıyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz dönemde şirketin halka arz olacağını açıklamıştı. Ripple’ın halka arzı SEC davasının son bulmasıyla gerçekleştireceğini belirten CEO, şunları kaydetti: “Önümüzdeki 12 ay içerisinde kripto/bloc zinciri alanında halka arzlar göreceksiniz. Biz ilk olmayacağız ve sonda olmayacağız ancak lider tarafta yer almak istiyoruz. Bu adım, şirketimiz adına doğal bir evrim.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Ripple’ın olası halka arına ilişkin herhangi güncel bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz dönemde SBI Holdings CEO’su ve en büyük Ripple hissedarlarından olan Yohitaka Kitao, Ripple’ın SEC davasının kapanmasının ardından halka açılmayı planladıklarını duyurmuştu.

SEC’in Talepleri ve Yargıçın Kararı

Öte yandan dava hakkında güncel verilere bakıldığında dava yargıcı Sarah Netburn, SEC’in son dört talebinin üçünü reddetti. SEC’in ek ifade, daha fazla kayıtlara erişim, blok zinciri şirketinin şikayet sonrası işlemlerinin yasa dışı olduğu ve lobicilik faaliyetlerini içeren talepleri reddedildi. Ek ifade talebini haricinde tüm talepleri reddeden mahkeme bir kez daha Ripple lehine karar vermiş oldu.

Bazı yorumcular, SEC davayı kazansa bile Ripple tarafında büyük bir kayba yol açamayacağına inanıyor. Davanın takipçisi başarılı avukat Jesse Hynes, dava hakkında şunları kaydetti: “Davanın sonucuyla birlikte Ripple satışlarının yasal olduğunu göreceğiz. Bu da kripto para borsalarının XRP’yi yeniden listelemesi anlamına gelebilir. O halde Ripple, normal çalışma faaliyetlerine devam edebilecek ve her şey normal dönecek.”

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na karşı Ripple Labs’in savaşı sonuçtan bağımsız olarak tüm kripto para topluluğu için büyük önem arz ediyor. Ripple Labs, bu davayı kazanırsa kripto şirketlerinin gelecekte önünü açabilirken SEC’in davayı kazanması kripto şirketlerini yasal işlemler aracılığıyla hedef haline getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar