X


Elon Musk’tan Kraken CEO’suna Madencilik Yanıtı: “Tüm Bunlar Hangi Verilere Dayanıyor?”

Elon Musk, Kraken CEO'sunun eleştirilerine cevap verdi.
16:12
17 Haziran 2021

Tesla CEO’su Bitcoin’in insanların düşündüğünden daha çevreci olduğunu belirten Kraken CEO’su Jesse Powell’a yanıt verdi. Powell, Elon Musk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuş ve Tesla CEO’sunu Bitcoin madenciliği hakkında daha fazla araştırma yapmaya davet etmişti.

Elon Musk’tan Powell’a Yanıt

Kraken CEO’su Jesse Powell, bugün gerçekleştirdiği bir röportajda, Elon Musk’ın Bitcoin madencilik modelini hedef alan iddialarına yanıt verdi. Powell, Musk için “daha fazla araştırma yapmalı” ifadesini kullandı. Jesse Powell’ın eleştirileri üzerine Twitter platformundan yorumda bulunan Tesla CEO’su yalnızca tek cümlelik bir cevap verebildi: “Tüm bunları hangi verilere dayandırıyorsun?”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Tesla, çevre modeli nedeniyle Bitcoin’i (BTC) ödeme yöntemleri arasında çıkarmıştı. Musk, madencilik işlemlerinin çılgın derecede enerji kullanımı nedeniyle çevreye zarar verdiğini öne sürmüştü. Ancak Tesla CEO’su geçtiğimiz günlerde Bitcoin madencilik faaliyetlerinin %50’sinin çevre dostu operasyonlarla yapılması halinde Tesla’nın yeniden Bitcoin’i ödeme sistemlerine entegre edebileceğini açıklamış ve piyasaya hareket kazandırmıştı.

Kraken CEO’su, Elon Musk’ın aksine Bitcoin’in sanılandan çok daha yeşil olduğunu aktardı. Powell, Elon Musk’ın eleştirilerinin gerçeklikten uzak olduğuna inanıyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para Bitcoin, tüm bu gelişmelerin akabinde hareket kazandı. El Salvador’un Bitcoin’i resmi kripto para birimi olarak kabul etmesinin ardından Bitcoin benimsenmesi Latin Amerika ülkelerine sıçradı. Meksika, Brezilya, Arjantin gibi ülkeler El Salvador’un ayak izlerini takip ediyor. Birçok politikacı Bitcoin’i gündemine alarak daha fazla yorumda bulunuyor.

Öte yandan Elon Musk madencilik koşulların sağlanması durumunda, Tesla’nın Bitcoin’i ödeme sistemlerine yeniden entegrasyonuna yeşil ışık yaktı. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 38.776 dolar seviyelerinde alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Ulaş Eral
  3 ay önce

  Ha gerçek kripto dijital sanal para anlamında bir varlık, emtia yatırım amaçlı bir şey arıyorsanız bu kesinlikle XRP dir!!! Bitcoin kesinlikle ve kesinlikle büyük bir aldatmaca, tuzak, hayat ve hayal mahvedici renkli soyut balon!…

  4
 • Ulaş Eral
  3 ay önce

  Bitcoin gereksiz, anlamsız, sadece sembolik bir renkli soyut balon!… Bütün herkesi, dünyayı hayal kırıklığına uğratacağı kesin!…

  2