SBI Remit Asya Transferlerini XRP ile Genişletiyor: Domini (DOMI) Beta Aşamasında 

12:21
12 Eylül 2023
Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Domini‘nin ön satışı iddialara göre iyi bir başlangıç yaptı ve bazı kripto para analistleri şimdiden Domini’yi bu yıl yatırım yapılacak altcoinlerden biri olarak nitelendiriyor. DOMI fiyatları, ekibin iddialı açıklamasına göre ön satışın beta aşamasından projenin borsalardaki resmi lansmanına kadar %440 artacak. 

Ancak Domini kripto alanında ilgi gören tek proje değil. SBI Remit olarak bilinen SBI grubunun uluslararası para transferi şubesi, gerçek zamanlı işlemleri kolaylaştırmak için Ripple’ın $XRP‘sini kullanarak hizmetlerini Endonezya, Vietnam ve Filipinler’e genişletti. İki firma arasındaki stratejik ortaklık 6 Eylül’de duyuruldu, ancak $XRP fiyatlarını artırmaya yardımcı olmadı. 

Domini, Ethereum tabanlı bir blok zincirine ev sahipliği yapıyor ve prestijli sanat piyasalarında likiditeyi artırmak ve sıradan insanlar için üst düzey sanat yatırımlarını açmak için ERC-20 coinleri ve akıllı sözleşmeler kullanıyor. 

Açıklamalara göre dünyanın en zengin bireyleri, blue chip sanat yatırımlarının ne kadar kârlı olabileceğinin farkında. Prestijli sanat eserlerinin değeri son 23 yılda S&P 500 ve FTSE 100’den önemli bir farkla daha hızlı arttı. Bu yatırımların değeri ortalama olarak yılda %7,6 oranında artmaktadır. 

Üst düzey sanat, yatırımcıların tarihsel olarak portföylerini çeşitlendirme ve stabilize etme yollarından biri olabilir. Sanat eserlerinin değeri, finansal piyasalarda işlem gören varlıkların çoğu kadar değişken değildir ve genellikle enflasyon gibi piyasa güçlerine karşı dirençlidir. En prestijli sanat eserleri, onları satın almaya gücü yetenlerin yatırımlarından muazzam getiriler elde etmelerini de sağlamış olabilir. 

Örneğin, Pablo Picasso’nun “Les Femmes d’Alger” adlı tablosu 1997 yılında 31,9 milyon dolara satın alınmış ve alıcısına 18 yıl içinde %460 oranında yatırım getirisi sağlamıştır. Tablo 2015 yılında 179,4 milyon dolara satıldı. Yatırımcılar prestijli sanat eserlerini satın alarak ve değerlendikçe ellerinde tutarak işte bu kadar kâr elde edebiliyor. 

Sıradan insanlar tarihsel olarak bu tür kazançlı yatırım fırsatlarının dışında kalmıştır, ancak Domini’nin bunu aşmak için yaratıcı bir yol sunmayı hedefliyor. Yatırımcıların gerçek sanat eserlerinin bir kısmını satın almalarını sağlamak için ERC20 tokenleri ve fraksiyonelleştirme kullanıyor. 

Sanat yatırımlarının önünü açmak için ERC-20 coinlerini (non fungible tokenlar) kullanan Domini, sanat uzmanlarından oluşan ekibini dünyanın dört bir yanından çok çeşitli stil ve dönemleri temsil eden sanat eserlerini seçmeleri için gönderir. İstikrarlı bir fiyat artışı geçmişi olan en iyi eserler satın alınır ve yeni evleri olacak sigortalı kasalara gönderilir.   

Daha sonra her bir parçanın NFT’si, dijital versiyonu olarak kullanılmak üzere üretilir. ERC20 coin, yatırımcıların küçük parçalar satın almasına olanak tanıyacak şekilde parçalara ayrılmıştır. Çoğu insanın Les Femmes d’Alger gibi ünlü eserlere yatırım yapacak 31,9 milyon doları yoktur, ancak dijital versiyonunun binlerce fraksiyona bölünmüş küçük kısımlarını satın alabilirler. Orijinalden elde edilen tüm finansal kazançlardan orantılı bir pay alırlar ve tokenleri orijinal parça ile orantılı olarak değer kazanır. Domini pazarındaki tüm satın alımlar için $DOMI kullanılır. 

Ripple ($XRP) SBI Remit Ortaklığıyla Erişim Alanını Genişletiyor 

SBI ve Ripple arasındaki işbirliği, ücretleri düşürürken işlemleri hızlandırarak SBI Remit’in uluslararası para transferi pazarındaki avantajını artırmayı amaçlıyor. Asya’da seçilen başlıca piyasalar halihazırda yüksek hacimli banka hesabı tabanlı transferler gerçekleştirerek Ripple’ın güçlü teknolojisini kullanmak için ideal adaylar haline gelmiştir. 

Özet 

Domini’nin ön satışı, iddialara göre kripto alanındaki en kârlı fırsatlardan biri olarak ortaya çıktı ve yatırımcıların sermayelerini beta aşamasından tokenlerin borsalarda satışa sunulduğu zamana kadar %440 oranında büyütmelerini sağladı. Ripple’ın SBI Remittance ile yaptığı son ortaklık, kripto para alanındaki güçlü düşüş eğilimleri nedeniyle fiyatları yükseltmek için yeterli olmadı, ancak en iyi altcoinin uzun vadeli geleceği için olumlu bir haber. 

PresaleLinktree

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar