X


Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 30/07/2020

Ripple fiyatının yükselişi devam edecek mi?
20:17
30 Temmuz 2020

Ripple tarafından piyasaya sürülen ve toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki XRP, son günlerde kendi rallisini yaşamakta. XRP fiyatı kısa süre önce 0,17 dolar seviyelerinden işlem görürken iki gündür devam eden rallisi sayesinde 0,24 dolara kadar çıktı ve toplamda 3 önemli direnç noktasını kırarak destek yaptı.

Ripple Grafik

Daha önce üçüncülük konumunu Tether’e kaptıran XRP’nin bu ralli ile tekrar eski konumuna yükselmesi de ilerleyen günlerdeki ralli için önemli bir adım oldu. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,2467 dolar seviyesinden işlem görüyor ve alt noktada 0,2400 dolar seviyesini destek yapmış durumda.

XRP fiyatı eğer bu desteği kaybederse bunun devamında 0,2380 dolar seviyesine iniş görebiliriz. 50 günlük basit hareketli ortalamanın da güçlendirdiği 0,2380 dolar seviyesinin altına inilmesi için ise güçlü bir satış baskısı gerekiyor. XRP, bunun devamında 0,2300 doları ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yer aldığı 0,2280 doları test edebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ripple Alınır Mı?

Buna rağmen XRP grafiğinde herhangi bir düşüş ibaresi gözükmüyor ve fiyat yükselişine kısa bir ara sonrasında devam edebilir. XRP rallisinin sürdürülebilir olması için ise 0,2500 dolar seviyesinin kırılması gerekiyor. 100 haftalık basit hareketli ortalamanın yer aldığı 0,2950 dolar seviyesinin kırılması ise tam anlamıyla rallinin geldiğine işaret edebilir.

Bunun devamında da XRP için psikolojik 0,3000 dolar direncinin yer aldığı biliniyor. Günlük RSI şu an için nötr seviyede ancak ilerleyen günlerde bunda değişim görülebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar