reklamı kapat

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 14/05/2020

Ripple (XRP) fiyatının yükselişi yeni mi başladı?
21:00
14 Mayıs 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), son 24 saatlik süre içerisinde %1,5 gibi bir artış elde etti ve yeniden 0,20 doların yani psikolojik direncin üstüne çıktı. Yine de XRP/USD işlem çiftinin karşısında 100 günlük basit hareketli ortalamanın yer aldığı ve bunun kritik bir direnç olduğu gözüküyor.

Ripple Yorumları

XRP, 0,20 doların üstüne çıkarak aslında .382 Fibonacci geri çekilme seviyesini destek haline getirmeyi başardı. Daha önce hafta başında 0,192 dolara gerileyen XRP’nin bu hamle ile beraber söz konusu seviyeye sert bir düzeltme olmadığı müddetçe gitmesi oldukça zor gözüküyor.

Yine de önde gelen kripto para biriminin 0,208 doları yani 100 günlük basit hareketli ortalama direncini kırması gerekiyor. Bunun devamında da XRP’nin boğa trendine girdiğinin sinyalini veren 200 günlük basit hareketli ortalamanın üstüne çıkılabilir ve gerçekten XRP yatırımcılarını heyecanlı günler karşılayabilir.

XRP Fiyat

Kısa vadeli analize bakıldığında XRP’nin Mayıs ayı sonlarına kadar 0,234 ile 0,245 dolar seviyelerini zorlaması olası gözüküyor. Eğer .618 Fibonacci geri çekilme noktasına yani 0,255 dolara doğru bir yükseliş yaşanırsa XRP’nin gerçekten de yeniden 0,30 doların üstüne ve 0,33 dolara kadar çıkması gerçekleşebilir.

Yine XRP’nin yükselişinin şu an için büyük ölçüde Bitcoin’e bağlı olduğu ve BTC’nin ani bir düzeltme yaşaması ile yükseliş trendinin noktalanabileceği de biliniyor. Buna rağmen önemli bir göstergenin Bitcoin yükseliş sinyali vermesi, XRP yatırımcılarının heyecanını katlayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.