X


Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 08/01/2021

XRP/USD teknik analize göre yükseliş umudunu kaybetmemiş olabilir.
10:11
8 Ocak 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, son 7 gün içerisinde göz dolduran bir performans sergilese de %38’lik yükselişini devam ettiremedi. XRP fiyatı son 1 saat içerisinde %3 düşüş yaşamaya başlayarak lider kripto para birimi Bitcoin’in öncülük ettiği düşüş trendine katıldı. Peki XRP için kritik noktalar hangileri ve fiyat nereye kadar düşebilir?

Ripple Alınır Mı?

XRP/USD işlem çifti 0,3360 dolar direncini birkaç kere test etse de bunda başarılı olamadı ve günün ilk saatlerinde düşüşe geçti. XRP fiyatı 21 günlük SMA’nın üzerine çıkmayı başardı ve üç haftadır devam eden düşüş trendinden çıkma sinyalini de ilk defa vermiş oldu. Buna rağmen XRP fiyatı için 0,33 dolarda tutunamamak yeniden 0,30 dolar desteğine gerilemekle sonuçlandı.

Ripple CEO’su tarafından 7 Ocak gecesinde yapılan açıklamalar XRP fiyatına yükseliş getiren temel etmen olsa da bu durum yeterince alış baskısı ve hacmi oluşturmadı. XRP’nin son 24 saat içerisindeki hacmine bakıldığında bunun 10 milyar doların üzerinde olduğu görülüyor. Dava haberinin devamında ticari hacmi 3 milyar dolar seviyelerine kadar düşen XRP’nin bu düzeltmesi ise tamamen normal.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

XRP Yorumları

XRP/USD teknik analizine göre ise yükseliş trendinin devam etmesi daha olası gözüküyor. 21 günlük SMA ve 100 günlük SMA’nın kesişmesi, daha önce fiyatı 0,77 dolar seviyesine kadar götürmüştü. 100 günlük SMA seviyesinin üzerine çıkılması ile beraber fiyat 0,3560 dolar direncini kırıp kısa sürede 0,40 dolara ulaşabilir.

Aralık 2020 ortasında XRP fiyatının 0,4375 dolara kadar çıktıktan sonra herkesin dikkatini çeken ralliye başladığı biliniyor. 24 Kasım tarihinde başlayan düşüş trendi de bu sinyal geldikten sonra bozulmuş ve yükseliş 0,5350 dolara kadar çıkışı beraberinde getirmişti.

Ripple Grafik

21 günlük SMA’ya denk gelen 0,3115 doların altına inilmesi ise XRP için tehlikenin biraz da olsa bulunduğunu gösteriyor. Bunun devamında 0,25 dolar, son olarak 0,20 dolar ve 0,17 dolar psikolojik destek noktaları bulunuyor. Bunların altına inilmesi durumunda XRP yatırımcıları yeniden Aralık 2020 içerisinde yaşanan durumun bir benzerini yaşayabilir.

XRP fiyatının bu genel düşüş trendi ile 0,25 dolara kadar gerilemesi bekleniyor ancak bu korkulacak bir durum yaratmayabilir. BTC fiyatının yeniden yükselişe geçmesi veya altcoinlerin toparlanması ile birlikte XRP de davanın etkisini üstünden atarak yükselişe geçebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar