reklamı kapat

Ripple Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 30/04/2020

Ripple fiyatı yükselmeye devam edecek mi?
17:00
30 Nisan 2020

Ripple (XRP) Nisan ayında ilk defa 0,2357 dolar seviyesinin üstüne çıkmayı başardı ve son 6 haftadır devam eden kavga meyvesini verdi.

Ripple Yorumları

XRP/USD işlem çifti 12 Mart tarihinde oldukça sert bir düşüş yaşasa da 6 haftalık süre içerisinde bunu toparlamayı başardı ve önemli direnç noktalarını bir bir kırdı. Son 48 saatlik süre içerisinde lider kripto para birimi Bitcoin’in yükselişine eşlik eden XRP’nin 0,23 doları hızlı bir şekilde kırması yatırımcıların 0,30 dolara yönelik umutlarını arttırdı.

Şu an için fiyatın %50’lik Fibonacci seviyesi ile flörtleştiği görülüyor ve 200 günlük basit hareketli ortalamanın üstüne çıkılması XRP’ye beklenen ralli etkisini getirebilir. Alıcıların gözlerinin 0,24 dolar seviyesinde olduğu biliniyordu ve gerçekten de XRP buradan bir düzeltme yaşadı.

XRP Alınır Mı?

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,219 dolardan işlem gören XRP’nin 0,213 dolarda güçlü bir desteğe sahip olduğu görülüyor. Eğer XRP boğaları bu seviyeyi korumayı başarırlarsa BTC’nin yatay grafik çizdiği anlarda ciddi bir yükseliş daha gelebilir. XRP boğalarının bu seferki hedeflerinin ise önce 0,25 dolar, bunun devamında direkt 0,30 dolar olduğu görülüyor.

XRP’nin Bitcoin’in yükselişine benzer bir ralliye başlaması fiyatı 2019 yılının önemli direnç noktası 0,33 doların üstüne kadar çıkartacaktır. RSI’ye bakıldığında daha yükseliş için yer olduğu ve yakında XRP için hareketlilik görülebileceği anlaşılıyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.