X


Ripple Yeni Ufuklara Yelken Açıyor

Ripple ağını genişletmek adına Çin'i hedef aldı. Şirket Çin'e uluslararası ödemelerde hız kazandırmayı planlıyor.
19:00
16 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple Çin piyasasına açılarak Çin’in uluslararası işlemlerini daha hızlı hale getirmeyi planlıyor.

Ripple genişlemek adına Çin’i hedef aldı. Şirket Blockchain teknolojisini kullanarak uluslararası para transferi işlemlerinin daha hızlı hale getirilmesini sağlayacak. Ripple başkan yardımcısı Jeremy Light CNBC ile yaptığı röportajda Ripple’ın Çin’le kesinlikle ilgilendiğini dile getirdi.

Ripple daha çok ödeme sistemi olarak geliştirildiği için diğer projelerden ayırılıyor. Ripple’ın para transferi sistemi XRP token’ı olmadan da çalışıyor. Şirket XRP ve Ripple adlarının birbirinden ayrı kullanılması için çabalıyor.

Ripple şimdiden birçok banka ve ödeme kurumlarıyla ortaklık kurdu. Listede 100’ün üzerinde isim var ve bunların arasında Santander, UBS, UniCredit, Standard Chartered ve American Express de bulunuyor. Ayrıca şirketin Asya kıtasına özel anlaşmaları da bulunuyor. Örneğin Japonya’da 61 banka ile birlik kurularak yeni bir akıllı telefon uygulaması geliştirilecek.

Diğer yandan Çin piyasasına girmek Ripple için zor olacak. Çin’de en çok kullanılan uygulamalardan biri WeChat’in yapımcısı geçtiğimiz günlerde Blockchain tabanlı ödeme sistemi geliştirdiğini açıkladı. Bu da piyasada rekabete yol açabilecek etkenlerden bir tanesi. Ek olarak uluslararası ödemelerde de Ripple’a rakip olabilecek yeni girişimler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Alibaba’nın finansal teknoloji kolu ve Alibaba Hong Kong ve Filipinler arasında Blockchain tabanlı para transferi sistemi kurmayı planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde XRP token’larının değer kaybetmesinin ardından Ripple’a açılan dava karara bağlandı. Mahkeme dilekçeyi reddetti ve Ripple’a açılan dava düştü.

Kaynak: Cryptovest

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER