X


Ripple’a Açılan Dava Nihayet Sonuçlandı

Amerikan mahkemesi dün Ripple'a karşı açılan davayla ilgili kararını açıkladı.
21:00
11 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ryan Coffey’in Ripple Labs Inc., XRP II, Ripple’a bağlı LLC ve Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a karşı açtığı davanın sonucu dün açıklandı. Mahkeme dilekçeyi reddetti ve davalıları suçlu bulmadı.

Coffey XRP yatırımı yapmasının ardından 3 Mayıs’ta mahkemeye başvurmuştu. Coffey’in dava dilekçesinde meydana gelen kayıptan ötürü şirketin davacıya ödeme yapması gerektiği savunulmuştu. XRP değerini artırmanın Ripple Labs’in görevi olduğu ve Ripple’ın merkezsiz olmadığı belirtilmişti. Ayrıca Ripple Inc., kapsamlı bir reklamcılık kampanyası yaparak ve güvenliği ikinci plana atarak XRP fiyatını kontrol etmekle itham edilmişti.

Bunun dışında dava dilekçesinde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un Ripple ürünleri, XRP ve XRP defterine dair sosyal medyadaki sözleri alıntılanıyor ve Garlinghouse’un tüm bunları “XRP değerini artırmak için” araçlar olarak nitelediği not düşülüyor.

Davalılar 1 Temmuz’da davanın düşmesi için bir hamle yaptı. Ancak bir ay sonra Coffey’den karşı hamle geldi. Dün yayımlanan mahkeme kararı davalıların lehineydi. Karar metninde şu ifade geçiyor:

Tarafların sunduğu belgeleri okuyan ve iddialarla birlikte ilgili yasal kurumu dikkatli bir şekilde inceleyen mahkeme, haklı gerekçelerle davacının dilekçesini reddetmiştir.

Sonucu merakla beklenen davanın açıklanmasının ardından Twitter kullanıcıları klavye başına akın etti. Yapılan bazı yorumlar şöyle:

Dr. RedsoXRP: Öyle görünüyor ki federal mahkemede kalıyoruz.

FLY on da WALL: Ripple federal mahkemede bunu istedi ve davacı bunun California’da kalmasını istedi. Ripple avukatları ne yaptıklarını biliyor. Ripple federal mahkemede kazanırsa bu federal bir yasaya dönüşür. Bu, Ripple tarafı için büyük avantaj.

Davanın sonuçlanmasıyla Ripple’ın sırtından büyük bir yük kalkmış oldu. Ancak Ripple’ın hala daha diğer davalarla uğraşması gerekiyor.

Kaynak: ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar