X


Ripple (XRP) Güncel Fiyat Analizi!

XRP'deki güncel teknik görünüm, pozitif sinyaller veriyor. İlerleyen günlerde yapabileceği potansiyel fiyat hareketleri neler? Destek direnç seviyeleri ne durumda?
13:35
18 Eylül 2021

Bugün için Ripple grafiği iyimser. Dün kayda değer bir yükseliş gerçekleştiremeyen XRP, 1,05 fiyat seviyesinde kendine destek buldu. XRP/USD paritesinin ivme kazanmasının ardından, Ripple yatırımcıları coinin 1,20 olan direnç seviyesini test etmesini bekliyor. Son 24 saat içinde tüm piyasa düşüşteydi. Lider kripto para Bitcoin (BTC), %0,3 düşerken, Ethereum’da (ETH) %4’lük bir değer kaybı yaşandı. Solana (SOL) ise yükselenler arasında.

XRP’nin Son 24 Saatteki Durumu

XRP/USD paritesi şu anda, 1,050 ile 1,085 seviyeleri arasında gelgit yapıyor. XRP’nin günlük işlem hacmi %1,17 düşerek  yaklaşık 3 milyar dolar seviyelerinde bulunuyor. Toplam piyasa değerinde ise %2 civarında bir düşüş kaydeden XRP, 50 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile marketin 6. sırasında kendine yer buluyor. Yazının yazıldığı esnada XRP (18 Eylül 2021), piyasada 1,85 dolardan işlem görüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP/USD Teknik Görünüm

XRP fiyatı önceki hafta çok istikrarlı bir tablo çizemedi. 6 Eylül’de kademeli olarak 1,40 dolara yükseldikten sonra, önündeki 24 saat boyunca sert düşüşler kaydetti. 7 Eylül düşüşünden sonra XRP fiyatı, Pazartesi günkü yükselişine kadar, konsolide oldu. Şu son 24 saat içinde, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmaması halinde, XRP fiyatının yükselişe devam etmesi veya en azından destek seviyesinin üzerinde akümüle olması beklenebilir.  Ripple yatırımcıları, ilerleyen günlerde XRP’nin, destek seviyesinin üzerinde seyredip, yukarı yönlü fiyat hareketleri yapmaya başlayarak 1,20 ana direnç seviyesini hedeflemesini bekliyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar