reklamı kapat

Ripple Teknik Analizi

26 Şubat 2018
  • Barış B.Barış B.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır. (Analiz tarihi: 25.02.2018)

Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)

XRP için negatif geçen bir haftayı geride bıraktık. İki haftalık 0.56$-1.21$ hareketinden sonra düzeltme sürecine giren XRP haftaya 1.1$ seviyesinden başlangıç yaptı hafta kapanışında ise 0.9$ seviyesine kadar gerileyerek yaklaşık %18 değer kaybetti. Önceki düzeltmelere nazaran hareketlerin yumuşak gerçekleştiğini söylemek yerinde olacaktır. Şimdi hafta içinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım ve değerlendirmemize geçelim.

Grafiği günlük olarak incelediğimizden ve piyasanın volatilitesinin düşük olmasında dolayı meydana gelen durumlarda oldukça sade görünüyor. XRP haftaya düşüş ile başlayıp bu hareketini FIBO 0.236(0.93$) seviyesine kadar sürdürdüğünü görmekteyiz. Bu seviyenin aşağı kırılmasını ve müteakibinde bu seviyeden gelen tepkiyi gözlemliyoruz. Ancak haftanın son iki günü kapanışlar FIBO 0.236(0.93$) seviyesinin altında gerçekleşmiş. Bu bilgiler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.

XRP, A trendinden dönüşünden sonrasında yaklaşık %116’lık bir kar marjı yakalamıştı. Bu hafta ise Bu marjın düzeltmesi niteliğinde bir hareket sergiledi. Orta ve uzun vade için konuşacak olursak bu tür hareketlerin olumlu etki edeceğini ve XRP’ ı güçlendireceğini düşünüyorum. Hali hazırda ise FIBO 0.236(0.93$) seviyesinin altında bulunulması olumsuz görüntü oluşturmuş durumda. Bu seviyenin altında kapanışlar yapılması satış baskısının artmasına sebep olacaktır. Bu durumda aşağıda A trendimiz destek olarak takibimizde olmalıdır. FIBO 0.236(0.93$) seviyesinin üzerine geçilmesi durumunda ise hareketin rahatlayacağını değerlendirmekteyim. Bu seviyenin üzerinde kalındığı sürece FIBO 0.382(1.38$) seviyesi takibimizde olmalıdır. Hacim grafiğine dikkat edecek olursak, tarihi zirveye giden dalgada oluşan hacim muazzam nitelikte. Hali hazırda ise hacim oldukça düşmüş durumda. Olası sert bir harekette hacim takibi yapmak, alım satım kararı verirken bize yardımcı olacaktır. RSI indikatörü ise yönü aşağı çevirmiş durumda. Değer olarak ortalama seviyede olması her iki yön için beklenti oluşmasına sebep oluyor maalesef. Yukarı hareket için RSI yönü yukarı çevirmesi takip edilmesinin uygun olacağını değerlendiriyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.