reklamı kapat

Ripple Fiyatı: XRP Yatırımcılarından Ütopik Fiyat Tahmini!

Bir ankete göre XRP yatırımcıları token’ın ütopik bir rakama ulaşacağını düşünüyor.
08:21
12 Ekim 2020

Ripple (XRP) yaklaşık olarak son 3 yıldır kötü performans sergiliyor. Ancak buna rağmen 1.157 XRP topluluğu üyesiyle yapılan yeni bir ankete göre çoğu Ripple kullanıcısı dördüncü en büyük kripto para biriminin geleceğine olan inancını kaybetmedi.

Ripple’da Beklenti 100 Dolar

Araştırmaya katılanların %72,4’ü XRP’nin gelecekte bir noktada 100 dolara ulaşacağına inanıyor. Ancak bu rakam “olmayacak bir hayal” olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan büyük ölçüde ABD ve Avrupa’dan Y kuşağı erkeklerin oluşturduğu XRP sahiplerinin çoğunluğunun tüm token’larını asla satmayacaklarını dile getirdikleri görülüyor. Yine de bunların yüzde 43’ü, kripto para birimi yukarıda belirtilen üç haneli rakama ulaştığında piyasadan kısmen veya tamamen çıkmaya hazır olduklarını belirtiyor.

Bunlara ek olarak araştırmaya katılanların %2,2’si XRP fiyatı 10 doları bulursa ellerindeki token’ları satacağını ifade ediyor. Aslında XRP’nin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,31 dolardan yüzde 92’den fazla düşük performans gösterdiği ve sahiplerinin çoğunun muazzam kayıplar verdiği düşünüldüğünde bu yüzde şaşırtıcı derecede düşük kalıyor.

Bunların yanı sıra XRP Army, üyelerinin yalnızca yüzde 5,7’sinin aktif yatırımla uğraştığını ve büyük bir çoğunluğun HODL ile zengin olmak için uzun süredir işlem yapmadığını düşünüyor.

XRP HODL

Rakamlara bakıldığında XRP sahiplerinin işlem yapmadan saklamayı tercih ettiği kripto paralar içinde ilk sırada yer alıyor. Ripple sahiplerinin %42,9’u XRP’leri ile işlem yapmadan bekliyor. Bunun da yaklaşık olarak 10.000 ile 50.000 arasında token’a denk geldiği düşünülüyor.

Bahsi geçen konuda ikinci sırada , VeChain (VET) yer alırken onu Stellar (XLM) ve Cardano (ADA) izliyor.

Bunlara ek olarak ankete göre katılımcıların yüzde 62,4’ü Ripple CTO’su David Schwarz’ı Ripple’ın en sevilen ismi olarak görüyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise yüzde3 3,2 ile ikinci sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.