reklamı kapat

Elon Musk Bitcoin (BTC) İddiasını Yanıtladı

Elon Musk'ın dev fabrikasında Bitcoin ATM'si mi var?
11:45
12 Ekim 2020

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Bitcoin’e (BTC) ve kripto para sektörüne olan yakınlığı ile de sosyal medyada ciddi bir etkileşim oluşturdu. Musk, son günlerde sosyal medya üzerinde yayılan ve Tesla fabrikası içerisinde Bitcoin ATM’sinin yer aldığını gösteren ekran görüntüsüne itiraz etti ve fabrikada böyle bir ATM olmadığını vurguladı.

Tesla Fabrikasında Bitcoin ATM İzleri

Kendisine yöneltilen sorular ve ekran görüntüsü sonrasında “bunun doğru olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullanan Musk, Tesla çalışanlarının fabrikanın içinden Bitcoin alımı ve satımı yapabildiğini bilmiyor gibi gözüküyor. LibertyX firmasına ait bir ATM, ABD’nin en büyük fabrikalarından birisinin içerisinde yer almakta.

Fold CEO’su Will Reeves bunu ilk keşfeden isim oldu ve onun açıklamaları sonrasında tweet bir anda yayıldı. Birçok kişi bunun Elon Musk’ın ve Tesla’nın Bitcoin’e olan ilgisini gösterdiğini belirtse de Musk’ın olaydan haberinin bile olmadığı iddia edildi.

Ancak daha sonra LibertyX CEO’su Chris Yim tarafından yapılan açıklamada bunun sadece geleneksel ATM’lerden birisine Bitcoin ATM yazılımının yüklenmesi olduğu belirtildi. Yani gerçekten de orada direkt olarak Bitcoin ATM’si bulunmuyor ve bunun yerine geleneksel ATM’lerden birisi yazılımla buna dönüştürülmüş.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.