reklamı kapat

Ünlü Stratejist 2021’e Kadar 20 Kat Artacak Kripto Paraları Açıkladı

Hangi iki kripto para 20 kat artacak?
13:15
12 Ekim 2020

DTCC Capital’in kurucusu ve kripto para sektörünün ünlü ismi Spencer Noon, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) ve toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un (ETH) 2021 yılına kadar 20 kat artacağını düşündüğünü belirtti.

Şu an için Ethereum ağı üzerinde 131.075 sentetik Bitcoin bulunuyor ve bunların büyük bir kısmı Wrapped Bitcoin’den oluşmakta. Bu sentetik BTC’ler aslında Ethereum ağındaki yatırımcıların BTC fiyatına maruz kalmasını sağlamakta. Bitcoin direkt olarak Ethereum ağına transfer edilemediği için yatırımcılar böyle bir çözüm bulmuş gibi gözüküyor.

Bitcoin ve Ethereum Rekor Yükseliş Yaşayabilir

Kullanıcılar aslında wBTC veya  buna benzer Ethereum tabanlı BTC’ler ile hem DeFi protokollerinden faydalanabilmekte hem de BTC’nin fiyat hareketlerine katılabilmekte. Spencer Noon da konu hakkında yayınladığı bir gönderisinde 2021 yılına kadar 30 milyar dolarlık BTC’nin Ethereum ağında olacağını vurguladı ve bunun iki kripto paranın fiyatı için de 20 kat yükseliş getireceğini ifade etti.

Bitcoin’in mevcut değeri üzerinden 20 kat artması yaklaşık 227.000 dolara, Ethereum’un mevcut değeri üzerinden 20 kat artması ise 7.480 dolara denk gelmekte. Yaşanan Bitcoin blok ödülü yarılanması ile birçok uzman isim uzun vadede BTC için yükseliş beklese de kimse daha önce 20 kat gibi sansasyonel bir tahminde bulunmamıştı.

Bitcoin‘in 20.000 dolar seviyesinin üstüne çıkması bile yatırımcılar için eşi benzeri görülmemiş bir FOMO başlatabilir ancak bunun 20 kat artmasının 1 yıl içerisinde gerçekleşmesi biraz hayal olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.