X


RChain Coin Nedir?

RChain Coin küresel nitelikte bir programlama diline sahip ve geliştirici dostu bir Blockchain platformudur.
13:00
1 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

RChain küresel nitelikte bir programlama diline sahip ve geliştirici dostu bir Blockchain platformu şeklinde tanımlanabilir. Platform geliştiricilerin ölçeklenebilir merkezsiz uygulamaları kullanıcı dostu imkanlarla yazmalarına imkan tanıyor.

RChain Nedir?

Blockchain teknolojisinin her geçen gün daha da yaygın hale gelmesiyle merkezsiz bir dünya hayali kuran kullanıcıların da sayılarının arttığını söyleyebiliriz. Bu doğrultuda pek çok yeni girişimin meydana geldiğine şahit oluyoruz. Ancak Blockchain’e dayanan platformların çoğunun bazı sorunlara çözüm bulamamaları yadsınamayacak bir gerçek. Hiç şüphe yok ki ölçeklenebilirlik bu sorunlar arasında başı çekiyor. Ayrıca kimi platformlarda kullanıcıların karşısına çıkan hız ve güvenlik gibi sorunları da göz ardı edemeyiz. Bu tür sorunlar Blockchain platformlarının başarısını azaltarak merkezsizlik düşüncesinin yayılmasına engel oluyor. RChain ekibi 2016 yılından itibaren yürüdükleri yolda daha iyi bir Blockchain altyapısı meydana getirmek için mücadele veriyor.

REV Coin Nedir?

RChain diğer Blockchain platformlarında bulunmayan birtakım avantajları kullanıcılarıyla buluşturuyor. Sahip olduğu sıra dışı tasarımı sayesinde saniyede on binlerce işleme olanak sağlamayı hedefleyen RChain platformun geliştiricilerini de düşünmüş. Buna göre farklı programlama dili kullanan kullanıcıların dahi uygulamalarını ve ürünlerini Blockchain’e kolaylıkla bağlayabilmelerine olanak tanınıyor.

RChain toplamda 15 milyon dolar değerinde fon toplamayı başardığı özel token satışını 29 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirmişti. Özel satış boyunca tanesi 20 cent üzerinden kullanıcılarına satılan RHOC token’ler ana ağ (mainnet) başlatıldıktan sonra bire bir oranında REV token’lere dönüştürülecek.

RChain İşbirliği olarak ifade edebileceğimiz bir topluluk tarafından yönetilen platformun merkezinde “Rho” adı verilen bir sanal makine yer alıyor. Bu makine sayesinde RChain uygulamaları inanılmaz bir hızla ve ölçeklenebilirlikle çalışabiliyor.

RChain Coin Nasıl Satın Alınır?

Sadece bir kaç borsada bulunan RChain Coin’e MXC borsasından ulaşabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar