X


Polygon’da Kurulan Yeni DinoSwap, PancakeSwap Etkisi Yaratabilecek Mi?

DinoSwap kısa süre önce önde gelen DeFi fonlarından ve melek yatırımcılardan 4.7 milyon dolar topladı ve Polygon'un hızlı büyümesini yakalamaya çalıştı.
14:55
13 Temmuz 2021

PamcakeSwap’in farm havuzları ile aynı mantığa sahip olan yield farming platformu DinoSwap, bu hafta Polygon üzerinde işleme açılacak.

Polygon Ağına Yepyeni Bir Proje

DinoSwap, Defiance, Hashed, Spartan Group ve DFG gibi en iyi DeFi fonlarının yanı sıra Polygon’un kurucusu Sandeep Nailwal’ın yatırımlarıyla piyasaya çıkıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Poligon elde edilen verilere göre son üç ayda hızla büyümekte. Nisan ayından bu yana, üç aydan kısa bir sürede, Poligon’un kilitli toplam değeri (TVL) 1 milyar dolardan yaklaşık 8,2 milyar dolara yükseldi.

2021’in başlarında, Matic Network ilk kez Polygon olarak yeniden markalandığında, popüler düşünce, Binance Smart Chain gibi ağlara karşı rekabet edeceği yönündeydi.

Ancak nispeten kısa bir süre içinde, Polygon, DeFi alanında hem Binance Smart Chain hem de Ethereum ile rekabet eden ana katman bir blockchain platformuna dönüştü.

Yatırımcılardan Büyük İlgi

DinoSwap kısa süre önce önde gelen DeFi fonlarından ve melek yatırımcılardan 4.7 milyon dolar topladı ve Polygon’un hızlı büyümesini yakalamaya çalıştı.

Kavramsal olarak DinoSwap, PancakeSwap farming havuzlarına benzer. PancakeSwap’ta kullanıcılar, yeni piyasaya sürülen çeşitli coinleri kazanmak için CAKE tokeni stake edebilirler. DinoSwap’ta kullanıcılar, DinoSwap’ta listelenen yeni coinlerde ödüller kazanmak için DINO tokeni stake edebilecekler.

DinoSwap ve PancakeSwap arasındaki temel fark, DinoSwap’ın Polygon ağının üzerinde inşa edilmesi, PancakeSwap’ın ise Binance Smart Chain üzerinde çalışmasıdır. bunun yanında bir diğer önemli fark, DinoSwap’ın mevcut otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılardan (AMM’ler) veya merkezi olmayan borsalardan (DEX’ler) yararlanmasıdır. Bu şekilde DinoSwap, QuickSwap veya SushiSwap gibi Poligon üzerindeki AMM’lerle doğrudan rekabet etmeyecek.

Certik Tarafından Onaylı

11 Temmuz’da DinoSwap denetim onayını kripto alanında en iyi denetim firması CertiK’ten aldığını duyurdu. 2021’in başlarındaki boğa piyasasını takiben, denetim firmaları, birçok projenin talepleriyle boğulmuş durumda çünkü Lansman öncesi güvenlik onayını almak, kullanıcılara yatırımlarının emin ellerde olduğunu kanıtlamanın en iyi yolu. Yakın gelecekte DinoSwap, Polygon ekosistemini desteklemeye ve farming havuzlarına kaliteli projeler getirmeye odaklanacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar