X


Piyasanın Yeni Coin’lerden Biri Daha Yasal Süreçlere Dahil Oldu: Fiyatı Ne Bekliyor?

Yakın zamanda Roche Freedman LLP, ICP yatırımcıları adına, kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Dfinity'ye bir dava açtı.
12:30
14 Ağustos 2021

En yeni kripto paralardan biri olan  Internet Computer Protocol (ICP), kripto pazarında yasal bir mücadeleye sürüklenen en son proje olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu süreçte ICP fiyatını ne gibi hareketler bekliyor?

Internet Computer Protocol ve Yasal Süreç

Perşembe günü Roche Freedman LLP, ICP yatırımcıları adına, kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Dfinity’ye bir dava açtı. İddialara göre proje ile ilgili menkul kıymet dolandırıcılığının da içinde bulunduğu pek çok konu hakkında ile ilgili suçlanıyor.

Kaliforniya’da açılan davada, projeye ve proje ekibine ICP tokenleri dağıtıldıktan kısa bir süre sonra Dfinity’nin ve diğer paydaşların, kripto para biriminin büyük açık satışlarına maruz kaldıkları ve fiyatının 730 doların üzerinde bir ATH’den daha düşük bir seviyeye düştüğünü iddia ediliyor. Piyasaya önemli miktarda Internet Computer kripto para birimini göndermeleri ekibe birkaç milyar dolar kâr getirdi, ancak kripto paranın potansiyeline inanan bireysel yatırımcılar önemli kayıplar yaşadı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Buna ek olarak Dfinity Vakfı, merkezi İsviçre’de bulunan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olmasına rağmen, Dfinity USA Research LLC, Delaware’de yerleşik bulunuyor ve merkezi Palo Alto, California’da yer alıyor. Ayrıca şirketin SEC tarafından düzenlemeye tabi olduğu biliniyor. SEC’in dijital varlıklara yönelik mevcut negatif havası göz önüne alındığında, bu şu anda ICP’nin arkasındaki şirket için iyiye işaret değil.

Fiyat İle İlgili Takip Edilmesi Gerekenler

Dava süreci sebebiyle bazı analistler yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ve bazı fiyat seviyelerine önem vermesi gerektiğini ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre, güncel grafikler ICP için karışık sinyaller veriyor. Hareketli ortalamaların çoğu ve momentum göstergesi yükseliş eğilimi gösteriyor. Ancak bazı MA’lar ve MACD göstergelerinin düşüş sinyali verdiği ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalar göre yatırımcılar 53 dolar ve 64 dolar seviyelerine dikkat etmeli. Özellikle 53 dolar altına yapılacak bir hamlenin daha büyük düşüşleri de beraberinde getirebileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar