reklamı kapat

Piyasa Düşerken Augur Değer Kazandı

12 Mayıs 2018
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Binance’in sihirli değneğinin dokunduğu altcoin’ler kervanının yeni üyesi Augur (REP) oldu diyebiliriz. Öyle ki Binance platformunda listelendikten sonra Augur fiyatlarında büyük oranda artışların yaşandığına şahit oluyoruz. Piyasayı gösteren tabloların kıpkırmızı olduğu bu günlerde Augur’un dolar karşısında %21 değer kazanması dikkat çekti.

Augur’un işlem hacmi geçtiğimiz yılın mayıs ayından itibaren yaklaşık %1900 oranında artış gösterdi. Ayrıca haberin yazıldığı sırada Coinmarketcap’e göre altcoin’in fiyatının iki gün içinde %22 civarında yükseldiğini görüyoruz. Augur token’in sahip olduğu toplam piyasa değeri ise $594.246.400.

Binance Augur’u borsaya eklediğini kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Bunun sonucunda Augur’un fiyatı ve işlem hacmi ani bir yükseliş yaşadı. 15 Mart 2018 tarihinde yayımlanan bir rapora göre 7.9 milyon kadar kullanıcıya sahip Binance dünyanın en büyük kripto para borsası olarak gösteriliyor. Platformun listelediği kripto paralar bir anda çok büyük değer kazanıyor.

Augur gibi ERC20 token’lerini hızla platformuna dahil etmeye devam eden Binance, Coinbase gibi rakiplerini bu konuda da geride bıraktı diyebiliriz. Coinmarketcap verilerine göre toplamda 315 kripto paranın işlem gördüğü Binance son zamanlarda yerel düzenleyicilerden aldığı baskılara rağmen her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

Halen beta evresinde olduğu bilinen Augur projesi “merkezsiz bir tahmin platformu” olarak tanımlanıyor. Tahmin piyasasındaki ilkler arasında gösterilen token alanında çığır açtı ve diğer projelere öncülük etti.

Geçmişte güvenlik ve gecikme konularında sert eleştiriler almasına karşın, Augur projesi yeni gelişmelerle güçlenmeye devam ediyor. Projeye ilişkin yapılan güncellemeler ve geliştirmeler her hafta topluluğa duyuruluyor. 9 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Ekip geçtiğimiz hafta boyunca Augur App üzerinde çalıştı. Bu uygulama sayesinde Augur’u seçtiğiniz bir Ethereum node’uyla çalıştırabilecek ve Augur’a daha kolay erişim sağlayabileceksiniz.

Projenin beta evresini ne zaman sonlandıracağını zaman gösterecek. Her hafta düzenli olarak yayınlanan geliştirme raporlarına bakılırsa ekibin oldukça düzenli ve azimli çalıştığı söylenebilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.