X


OpenSea NFT Meraklılarının İşini Kolaylaştırıyor: Watchlist Özelliği Eklendi, Nasıl Kullanılıyor?

Paylaşılan son bilgilere göre bir NFT pazar yeri olan OpenSea, kullanıcılar için watchlist özelliğini aktif hale getirdi.
10:54
13 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

NFT’ler popüler hale geldiğinde bu yanan NFT pazar yerlerine olan ilgide de büyük artış var. Bu noktada OpenSea ve Rarible gibi platformlar ilgi görüyor ve sürekli kendilerini geliştirerek yeni özellikler ekliyor. Son olarak da OpenSea, kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracak bir özellik ile karşımıza çıktı.

OpenSea Watchlist Özelliği

Bir NFT pazaryeri olan OpenSea elde edilen son bilgilere göre watchlist özelliğini ekledi. Bu özellik sayesinde artık kullanıcılar, takip etmek istedikleri NFT koleksiyonlarını watchlist’e yani izleme listesine ekleyebilecek ve böylece anlık takipler ve karşılaştırmalar yapılabilecek.

Kendi izleme listesini yaratmak isteyen kullanıcı öncelikle ilgilendiği koleksiyonun sayfasına gitmeli. Daha sonra koleksiyon simgesinin yanında yeni eklenen “add to watchlist” butonunu kullanarak ilgilendiğini koleksiyonu kendi izleme listenize ekleyebilirsiniz.

Buna ek olarak kullanıcılar kendi izleme listelerini görebilmek için sayfanın sağ üst köşesinde bulunan profil resimlerine giderek açılan menüde “watchlist”i seçerek ilerleyebilirsiniz. Burada daha önce önce takibe aldığınız NFT koleksiyonlarını görebilirsiniz.

İzleme Listesi Neler Sunacak?

OpenSea tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar artık watchlist sayesinde takip ettikleri tüm NFT koleksiyonlarını tek bir yerden görebilecek. Buna ek olarak watchlist’e proje ile ilgili olarak şu verilere de yer verilecek:

  • Taban fiyat (floor price)
  • Son 7 gündeki hacim
  • Son 24 saatteki fiyat değişimi
  • Koleksiyonu kaç kişinin aldığı
  • Koleksiyondaki parça sayısı

Nasıl ki kripto para birimlerini takip ettiğimiz ve kendi izleme listelerimizi oluşturabildiğimiz CoinMarketCap gibi platformlar çok işimize yarıyorsa, OpenSea’nın yeni eklemiş olduğu bu özellik de NFT meraklılarının çok fazla işine yarayacak gibi görünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar