Reklam

Netflix, The Grey Man Filmi İçin Bu Metaverse’ü Seçti!

Elde edilen son bilgilere göre ise artık hepimizin kullandığı netflix Decentraland (MANA) ile metaverse evreninde kendini gösteriyor.
16:22
6 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Her geçen gün farklı bir alanda metaverse’a dahil olan şirketler olduğunu görüyoruz. Elde edilen son bilgilere göre ise artık hepimizin kullandığı netflix Decentraland ile metaverse evrenine dahil oluyor.

Netflix ve Metaverse

  • Netflix Decetraland’de, Ryan Gosling ve Chris Evans’ın yer aldığı yeni aksiyon filmi “The Grey Man”in tanıtımını yapacak.
  • Bu sayede Netflix’in kullanıcıları ile metaverse sayesinde daha etkili bir iletişim kurabileceği ve yeni yollar keşfedebileceği ifade ediliyor.
  • “The Grey Man” bir casus gerilim filmi ve Netflix’in 45 parsellik Decentraland aktivasyonu uygun bir şekilde “Metaverse Mission” olarak kabul ediliyor.
  • Decentraland, filmden bir kesit yarattı ve kullanıcılar filmin konusu hakkındaki bilgilerini kullanarak labirent şeklinde bu alanda gezinebilecek.
  • Labirentin içine girdikten sonra, kullanıcılar filmin orijinal müziği ve kahramanı Ryan Gosling’in talimat videosu ile karşılaşıyor.

  • Netflix Latin Amerika ile ortaklaşa çalışan Decentraland, metaverse’e erişmenin en iyi yolunun filmden gerçek bir sahneyi kopyalamak olduğunu söyledi. Bu durum Decentraland Vakfı’nın sanat yönetmeni Martin Shibuya’ya göre bir yandan Decentraland’e bir yandan da filme olan ilgiyi artırabilir.
  • Büyük markalar, bir arazi satın almak yerine kısa ve belirli bir proje için kiralama yaparak metaverse’ü deneyimlemeyi tercih ediyor. The Electric Factory’nin kıdemli iş geliştiricisi Diego Alvarez’e göre bugün bunu yapan şirketler, metaverse‘de bunun nasıl çalıştığını ve insanların nasıl etkileşime girebileceğini anlarlarsa yarın büyük bir avantaja sahip olacaklar.
  • Decentraland, ilk haftasında labirentten 2.000 kullanıcının geçtiğini ifade ediyor. Kullanıcılar merkezdeki çeşmeye ulaştığında ve gizli bir odanın kilidini açtığında labirenti tamamlama sürelerini kaydetmek için kripto cüzdanlarını bağlayabilirler. Demo sırasında kaydedilen en hızlı sürenin ise on üç saniye olduğu ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar