X


Nebulas Coin Nedir?

Nebulas kullanıcılarına bütün Blockchain'lerde geçerli merkezsiz bir arama platformu sunuyor.
09:00
27 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Nebulas gelecek nesillere hitap eden bir Blockchain ağı olarak ifade edilebilir. Kullanıcılarını teşvik etmeye yönelik çeşitli programlar oluşturan Nebulas kendisini sürekli geliştiren bir Blockchain sistemine sahip. Nebulas kullanıcılarına bütün Blockchain’lerde geçerli merkezsiz bir arama platformu sunuyor.

Piyasadaki lider kripto paralar Bitcoin ve Ethereum “eşten eşe ödemeyi” ve akıllı sözleşmeleriBlockchain ekosistemine başarılı bir şekilde yerleştirdi. Blockchain’e dayanan birçok projenin meydana getirilmesiyle bu yeni teknolojinin kullanım alanları da giderek genişliyor. Böylece her geçen gün büyümeye devam eden sektörde yeni ihtiyaçlar meydana geliyor. Nebulas ekibi mevcut Blockchain teknolojileri için bazı gereklilikler tespit etti ve bunlara yönelik bir platform meydana getirdi. Blockchain’lerdeki uygulamalara yönelik değer tespitinin yapılması, bir Blockchain’in kendisini geliştirebilmesi ve son gelişmelere ayak uydurabilmesi, Blockchain ekosisteminde bulunan herkes için uzun vadeli ve sağlıklı bir ekosistemin meydana getirilmesi bu gereklilikler arasında yer alıyor.

Nebulas Coin Nasıl Çalışır?

Nebulas projesi Blockchain teknolojisinin daha iyi kullanılabilmesi amacıyla 2017 yılında Singapur merkezli olarak başlatıldı. Nebulas ana ağında gerçekleşen işlemlerin miktarı zaman zaman Ethereum ağındaki işlemlerle rekabet eder değerlere ulaşıyor.

Kripto para kullanıcılarının çoğu Nebulas’a “yeni Google” yakıştırmasını yapıyor. Ancak bu ikili arasında temel farklılıkların olduğu aşikar. Google günlük kullanıma yönelik bir arama motoruyken Nebulas ise Blockchain’ler arasında merkezsiz uygulama (dApp), akıllı sözleşme ve kullanıcıların varlıklarını aramaya yönelik tasarlanmış. Bir ERC-20 token’i olarak yola koyulan Nebulas geçtiğimiz aylarda ana ağını (mainnet) başlatarak bağımsız bir hale geldi.

Nebulas Coin Nasıl Alınır?

Dünyanın en yüksek alım-satım işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance‘den Nebulas Coin kısa ismiyle NAS Coin satın alabilirsiniz. Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlem yapılabilmesi sebebiyle Binance platformu tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar