X


Morgan Creek CEO’su: Amazon Hissenizi Satıp Bitcoin Alın!

Mark Yusko'dan iddialı Bitcoin açıklaması.
16:00
16 Kasım 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, geçtiğimiz günlerde katıldığı Digital Asset Summit etkinliğinde hem kripto paralara hem de blockchain teknolojisine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Amazon’u Bırak Bitcoin’e Geç

Bitcooin’in yepyeni bir teknoloji olduğunu savunan ve varlık elde etme konusunda daha önce hiç olmamış fırsatlar sunduğunu dile getiren Yusko, insanların Amazon hisselerini satıp Bitcoin satın alması gerektiğini bile ifade etti:

”Bitcoin gibi bir fırsat elinize geçmeyecek. Amazon hisseniz varsa satın ve hepsiyle gidip Bitcoin alın. Cin şişeden çıktı ve geri girmeyecek. Bitcoin insanlık tarihinin en büyük varlığını ve sermayesini üretecek.”

Morgan Creek 1996 yılında Sequoia Capital’e 5 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı ve bu paranın bir kısmı Google’a yatırım yapmak için kullanıldı. Google’ın o tarihlerde en çok kullanılan 16. arama motoru olduğunu ifade eden Yusko, o tarihlerde kimsenin algoritma denilen teknolojiyi bilmediğini ifade etti. 5 milyon dolarlık yatırımın bir kısmının 200 milyon dolarlık sermayeye döndüğünü itiraf eden ünlü isim, artık sıranın Bitcoin’e geldiğini ve Amazon gibi firmaların eskidiğini açıkladı:

”Amazon’dan kurtulun. Yavaşça hissenizi satın emin olun kimse dikkat etmeyecektir. Amazon 10 yıldır ölü para anlamına geliyor.”

Bitcoin’e yatırılan her bir doların önemli bir yatırım teşkil ettiğini açıklayan Yusko, bundan kısa süre önce yaptığı açıklamasında BTC’nin sadece bireyler için değil aynı zamanda kurumlar için de aşır önemli olduğunun altını çizmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar