Reklam

Moon Marbles Hack Kurbanının Yardımına Yetişti

NFT sektöründe işlem yaparken en ufak yanlış bir hareketimizin büyük kayıplara yol açabileceğini gösteren bir durum ile karşı karşıyayız.
10:30
27 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blokchain sistemi diyoruz, seviyoruz diyoruz, gelişmesi ilerlemesi çok güzel diyoruz ama ne kadar güzel şeyler gerçekleşse de bir o kadar da iç karartıcı haberler gelmiyor değil. Yine yeniden bir dolandırıcılık haberi ile karşı karşıyayız. Böyle şeyler oldukça aslında bu sektörde en ufak dalgınlığın olumsuz anlamda izler bırakacağını unutmayalım.

Kurbanımız BODL NFT kurucusu Neil. Neil her NFT sektörünün içinde olsa da bu onu kurban olmaktan alıkoymuyor. Nasıl mı? Neil twitter’dan bir hack kurbanı olduğunu yazıyor ve koleksiyonunda bulunan NFT’lerden Moon Marbles NFT koleksiyonu hemen yardımına yetişiyor.

24 Haziran Cuma günü Neil, “rastgele mutant maymun” etkinliğinde kendisinin bu etkinliğe etiketlendiğini görüyor. Tabi o sırada Neil hastanede olduğundan ve bir KBB uzmanı ile görüşme sırası beklediğinden dikkati dağılıyor ve takip ettiği projelerden birisinin linki olduğunu düşünerekten tıklıyor. Maalesef Neil bu bağlantıya tıklayınca MetaMask uygulamasından cüzdanını eşleştirmesi isteniyor ve Neil bunu gerçekleştiriyor. Doğal olarak mint aşamasına geçecekken bir şeylerin yanlış gittiğini fark ediyor ve bu linkin mintlemek istediği projenin linki olmadığını anlıyor. Lakin iş işten geçtiği için Neil dolandırıldığını fark ediyor.

Neil’in  cüzdanından yaklaşık 700.000 dolar değerindeki Wolf Game keseleri ve yaklaşık 20 ETH dahil olmak üzere bir çok NFT’si çalınıyor.

Moon Marbles Yardımcı Oluyor

Neil başından geçen bu kötü olayı twitter’dan paylaşınca Ethereum ağı üzerinde bir oyun olan Moon Marbles çalınan Wolf Game oyunu keseleri için bir tweet geçiyor;

“Cumartesi günü Twitter’da “Maalesef Wolf Game aile üyelerimizden @neilbodl kısa süre önce tüm varlıklarını ve WOOL dolar’ını kaybederek saldırıya uğradı” dedi. “Çok yarışlı bir turnuvaya ev sahipliği yapacağız ve gelirin %75’ini Neil’e vereceğiz ve %25’i ilk 3 kazanana gidecek.”

Etkinlik 25 Haziran’da 18:00 PDT’de yayınlandı. Girmek için kullanıcıların giriş ücreti olarak 0.03 ETH ödemesi gerekiyordu. Bildirildiğine göre, olaydan sonra Moon Marbles hack kurbanına 0.30’dan fazla ETH gönderdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar