reklamı kapat

Milyarder CEO Açıkladı: Bitcoin Ne Zaman 14.000 Dolara Çıkacak?

Mike Novogratz Bitcoin yatırımcılarının beklediği gelişme hakkında konuştu.
20:21
11 Temmuz 2020

Eski Goldman Sachs yöneticisi ve şu sıralar sektörün en tanınan yatırımcılarından birisi olan Mike Novogratz, Carleton English ile yaptığı güncel bir röportajda kripto para yatırımcılarının sorularını yanıtladı. Galaxy Digital’in CEO’su milyarder isim, Bitcoin’in aslında finansal kazançtan çok sistem değişikliği için piyasaya sürülen bir varlık olduğunu belirtti.

İnsanların artık ekonomik adalet ve özgürlük arayışına girdiğini belirten Novogratz, Mart ayında Koronavirüs salgını nedeniyle dibi gören Bitcoin fiyatının bundan sonraki iki ay içerisinde %160 artış elde ettiğini ifade etti. O tarihten beri Bitcoin’in yatay hareket ettiğini vurgulayan Novogratz, konsolidasyon bölgesinde olduğumuzun altını çizdi.

Bitcoin’de Psikolojik Direnç: 10.000 Dolar

Lider kripto para biriminin yılın rekorunu kırması için öncelikle psikolojik direnç noktası olan 10.000 doların üstünde kapanış yapması gerektiğini ifade eden Novogratz, bunun devamında 14.000 dolara kadar çıkışın mümkün olduğunu düşünüyor. Bitcoin’in hala ana akım kitleler tarafından tam olarak anlaşılmadığını vurgulayan başarılı girişimci, bunun büyük bir engel olduğunu ifade etti.

İnsanların kripto para borsalarına muhtaç olmadan çok kolay bir şekilde kripto para alabiliyor olması gerektiğini belirten Novogratz, ancak böyle fiyat rekoru kırılacağını ifade etti. Bitcoin piyasasının kurumsal yatırımcılardan çok hala bireysel yatırımcılara bağımlı olduğunu da paylaşan Novo, bu sebeple ana akım kitlelerin önemsenmesi gerektiğini vurguladı.

Yakın zamanda yapılan bir ankette de Bitcoin yatırımcılarının çoğunluğunun elindeki BTC’leri uzun vade için saklıyor olması, Novogratz’ın tahmin ettiği gibi 14.000 doların ve daha üst seviyelerin gelebileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.