X


Büyük Anketin Sonuçları Açıklandı: İşte Bitcoin Yatırımcılarının Genel Tablosu

PlanB tarafından yapılan Bitcoin yatırım anketinin sonuçları belli oldu.
15:47
11 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin neredeyse 70 gündür 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasında sıkışıp kaldı ve BTC’nin volatilitesi son 12 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Daha önce Mart ayında 3.700 dolara düşen ve 10.000 dolara hızlı bir çıkış gerçekleştiren Bitcoin’in bu durgun hali, yatırımcılarda da belirsizliğe ve durgunluğa neden oluyor.

Birçok Bitcoin yatırımcısı şu an için piyasanın hareketlenmesini beklerken insanlar sektörün genelinin ne yaptığını merak etmekte. Aslında Bitcoin balinalarının ve kurumsal yatırımcıların pozisyonlarının yönü, bireysel yatırımcılar için belirleyici olabilir. Kripto para sektörünün en tanınan analistlerinden birisi olan PlanB de piyasanın yönünü anlamak için yaptığı bir ankette önemli bulgulara ulaştı.

Bitcoin Anket Sonuçları Açıklandı

PlanB tarafından yapılan ve toplamda 13.813 oya ulaşan dev anketin sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre yatırımcıların %84’ü şu an için elindeki Bitcoin’den vazgeçmemeyi düşünüyor ve HODL tercihini benimsiyor. Yatırımcıların %18,3’lük kısmı bu fiyattan Bitcoin almayı sürdürürken, sadece %3,9 Bitcoin satmaya başladı.

Yatırımcıların %12,2’lik kısmı ise belirsizlik yüzünden herhangi bir Bitcoin pozisyonuna sahip değil ve beklemeyi tercih ediyor. PlanB, konu hakkında yaptığı açıklamada BTC satanların kendi düşüncesine göre altcoin almak için böyle bir adım attıklarını vurguladı.

Anket sonuçlarından da görülebileceği üzere Bitcoin HODL edenlerin sayısının artması, güvenin arttığına işaret ediyor ve bu kesinlikle iyi bir gelişme.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar