X


Euro Pacific CEO’su: Bitcoin, Altın İle Yarışamaz

Peter Schiff yine Bitcoin'i eleştirdi.
19:51
11 Temmuz 2020

Euro Pacific Capital CEO’su ve Bitcoin yatırımı yapmış olmasına rağmen sıkı Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, yine sık sık yaptığı Bitcoin eleştirilerinden birisine imza atarak tepki çekti. Schiff, daha önce yaptığı açıklamalarında Bitcoin yatırımı yapmış olduğunu ve hatta cüzdan adresinin özel anahtarını bile unuttuğunu vurgulamıştı. Buna rağmen devamlı olarak Bitcoin ve Altın kıyaslaması yapan Schiff, bu sefer kendine göre “gerçek verilerle” konuştu.

Bitcoin Ayı, Altın Boğa Piyasasında

ONS Altın fiyatının 2015 yılının Aralık ayındaki dip seviyeden beri yükselmekte olduğunu belirten Schiff, bunun boğa piyasasına girdiğini vurguladı. Yine de Altın fiyatlarında henüz rekor kırılmadığını vurgulayan sivri dilli isim, lider kripto para birimi Bitcoin’in ise bir yıl önceki seviyesinin bile %40 altında olduğunu ifade etti.

Bitcoin 2019 yılının Temmuz ayında 14.000 dolar seviyesine kadar yükselmişti ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.200 dolar seviyesinden işlem görmekte. Schiff ise Bitcoin’in 2018 yılının Aralık ayında dibi gördüğünü, 2019 yılında tekrar ralli yaşadığını ve buna rağmen hala bu seviyenin %40 altından işlem gördüğünü belirterek aslında Altının çok daha iyi bir yatırım olduğunu ima etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Altın fiyatı özellikle Koronavirüs ile ilgili gelişmeler yüzünden son 9 yılın rekorunu kırmayı başarsa da tüm zamanların rekorundan hala 1.000 dolar geride. Bitcoin ise rekorundan yaklaşık 11.000 dolar geride ve bunun kırılması için ciddi bir ralli gerekiyor. Schiff de buna değinerek Bitcoin yatırımcılarını uzun bir süre daha eleştirmeye devam edecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar