reklamı kapat

Daha Önce Yanılmayan Analistten, Altcoin Rallisi Açıklaması!

Tecrübeli kripto para analisti altcoin rallisi ihtimalini değerlendirdi.
13:17
11 Temmuz 2020

Dogecoin’in TikTok üzerinde viral olması ile %100 artış elde etmesinin yanı sıra, Cardano, Chainlink, Compound ve bunun gibi birçok altcoin önemli yükselişler yakaladı. Altcoin’lerin bu tip ralliler elde etmesi ve lider kripto para birimi Bitcoin’in oldukça durağan olması, yatırımcılarla analistlerin altcoin rallisinin geldiğine dair olan tahminlerini arttırdı.

Altcoin Rallisi Başlayacak Mı?

Bir kripto para analisti ise diğerlerinden farklı olarak altcoin rallisinin gelmediğini ve uzun bir süre gelmeyeceğini düşünüyor. Daha önce Ethereum ve Ripple hakkında yaptığı fiyat tahminleri ile yanılmayan ünlü analist Crypto Amsterdam, beklenen altcoin rallisinin başlamadan biteceğini vurguladı. Analist konu hakkında yayınladığı gönderisinde bunu destekleyen dört sebebi de açıkladı.

Crypto Amsterdam’a göre Bitcoin’in piyasa egemenliğinin haftalık destek noktasından sıçrama elde etmesi, Bitcoin’in 70 gündür aynı fiyat aralığında gidip gelmesi, Bitcoin volatilitesinin 2017 yılından beri sadece 4 kez görülen dip noktada olması ve son olarak üçüncü çeyreğin genellikle Bitcoin ve kripto para piyasası için düşüş getirmesi bu sebepler olarak sıralanabilir.

Kripto para analisti Bitcoin’in böyle düşük volatiliteye sahip ve sıkışıp kaldığı dönemlerden sonra genellikle %50 ile %250 arasında yükseliş elde ettiğini vurgulayarak, altcoin’lerin beklemek zorunda kalabileceğini ifade etti.

Bitcoin boğa sinyali veren başka gelişmeler de var ve analistin de ifade ettiği gibi altcoin‘ler önce Bitcoin’in yükselişinin gelmesini ve bitmesini beklemek zorunda kalabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.