Reklam

Milyar Dolarlık Destek! Kripto Para Endüstrisine Güven Tam!

Kripto para piyasalarındaki düşüşe rağmen kurumsal yatırımcılar sıcak para pompalamaya devam ediyor.
23:10
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kurumsal yatırımcılar fiyat volatilitesinden endişelense de ekosistemin içinde hızla büyüyen şirketler artık unicorn seviyesine yükseliyor. NYDIG bunu uzun süre önce başarmıştı, değerlemesini 1 milyar doların üzerine çıkarmış ve kripto endüstrisinin yıldızları arasında katılmıştı. Bugün yapılan açıklamaya göre 1 milyar dolarlık büyük bir finansman turunu yeni tamamlandı.

Kripto Para Kurumsal Yatırım

Bitcoin ve kripto paralarla alakalı hizmetler sağlamak için çalışan NYDIG son yatırım turunda tam 1 milyar dolar topladı. Böylece şirketin değerlemesi 7 milyar dolara ulaştı. Bu rakam size tek haneli ve küçük geliyorsa TL karşılığının 100 milyar lira olduğunu hatırlatalım.

NYDIG, salı günü yaptığı basın açıklamasında, fonlama turundan toplanan sermaye miktarını açıkladı ve tura katılan firmaları duyurdu. Basın açıklamasına göre WestCap, FIS, MassMutual, Bessemer Venture Partners, Fiserv, Morgan Stanley, New York Life ve daha birçok şirket yatırım turunda yerini aldı.

NYDIG ve Hedefleri

NYDIG’nin kurucu ortağı ve CEO’su Robert Gutmann son girdikleri yatırım turunun ve yatırımcılara bakış açılarının detaylarını açıkladı. Gutmann, yaptığı açıklamada, aranan ortaklığın stratejik bir ortaklık olduğunu ve herhangi bir sektördeki işletmeler için Bitcoin çözümlerinin lider sağlayıcısı olma arayışında NYDIG’in temellerini atacağını iddia ediyor. Ardından, yeni toplanan fonların firmanın hedeflerine ulaşmasını desteklemeye yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Basın bülteninde ayrıca kurumsal Bitcoin yatırımcılarının birçok gelecek planı da ele alındı. NYDIG yakın gelecekte kurumsal düzeydeki Bitcoin hizmetlerini daha da geliştirecek. Elbette bu durum daha fazla kurumsal yatırımcının kripto para endüstrisine girmesi anlamına geliyor. NYDIG artık varlık tokenizasyonu, akıllı sözleşmeler, Bitcoin ödemeleri ve Lightning ödemeleri gibi yeteneklerini geliştirmeye çalışacak.

Temmuz ayında 900 milyon dolarlık bir finansman turu tamamlayan FTX artık sıralamada ikiye düştü, NYDIG’in son yatırım turu şimdilik son günlerin rekorunu kırmış gibi görünüyor. Bu yıl içinde birkaç finansman turu daha yapan şirket o dönemde de Morgan Stanley, New York Life ve MassMutual gibi şirketlerin desteğini bulmuş ve tek bir turda 200 milyon dolar toplamıştı.

Risk piyasalarının bu denli baskılandığı günlerde böylesi büyük rakamları telaffuz ediyor olmak son derece önemlidir. Bir grup kurumsal yatırımcı kripto para endüstrisinin geleceğine gerçekten güveniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar