reklamı kapat

MetaMask’ın Yeni Özelliği, Uniswap’ı Bitirebilir

MetaMask yeni özelliğini tanıttı.
11:06
7 Ekim 2020

Yakın zamanda 1 milyon aktif kullanıcıya ulaşan dünyanın en popüler kripto para cüzdanlarından MetaMask, yayınladığı son duyurusunda oldukça ilgi çeken bir özelliğini tanıttı. ConsenSys destekli Ethereum uygulaması yeni “token değiştirme” özelliği ile merkeziyetsiz finans ekosistemi için büyük bir yenilik sunmuş oldu.

Normalde MetaMask kullanıcılarının kripto para alım satımı için Uniswap, Balancer veya SushiSwap gibi merkeziyetsiz borsaları kullanmaları gerekiyordu. MetaMask cüzdan geliştiricileri ise bu durumu çözüp direkt olarak cüzdan üzerinden alım satım yapma özelliğini tanıttı.

MetaMask Artık Token Alım Satımını Destekleyecek

Bundan sonra kullanıcılar direkt olarak internet tarayıcısı üzerindeki MetaMask eklentisinden ERC-20 tabanlı token değişim işlemlerini yapabilecek. MetaMask yöneticisi Jacob Cantele konu hakkında yaptığı açıklamada en likit merkeziyetsiz kripto para borsalarından eş zamanlı olarak en iyi fiyatların alınacağını ve kullanıcılara en iyi fiyat garantisinin sunulacağını vurguladı.

MetaMask’ın bu özellik için şimdilik Uniswap, Paraswap, Kyber Network, 0x Exchange, 1.inch Exchange ve diğer merkeziyetsiz platformların verilerini kullanacağı belirtildi. ConsenSys tarafından yapılan açıklamaya göre verilen emrin büyüklüğüne göre komisyon oranı değişse de bunun %0,03 ile %0,085 arasında değişeceği belirtildi.

Peki bu Uniswap için nasıl bir tehdit oluşturmakta? Uniswap kripto para borsasının en temel özelliği artık MetaMask uygulamasında da bulunuyor. Kripto para yatırımcıları da MetaMask üzerinden Uniswap borsasında işlem yapıp ekstra işlem ücreti ödemek yerine direkt olarak MetaMask kullanmaya başlayabilir. Bu da kısa sürede rekor ticari hacme ulaşan DeFi sektörünün yıldızı Uniswap‘ın bunun büyük bir kısmını kaybetmesine yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.