X


Merkezi Olmayan Kripto Borsaları Artıyor! Küçük Yatırımcılar İçin DEX Kuruldu

DEX projelerinin arasına bir yenisi daha katıldı. Ancak önemli bir farkı var, Clipper küçük yatırımcıları hedefliyor.
21:23
13 Temmuz 2021

DEX geliştiricisi Shipyard Software açacağı merkez olmayan kripto para borsası için önemli miktarda yatırım aldı. Clipper ismiyle hizmet verecek borsanın farklı türden takas seçeneklerine imkan sunması bekleniyor. Ayrıca Shipyard daha fazla yatırım için yeni turlara çıkabileceğini duyurdu.

Merkezi Olmayan Borsa Clipper Kuruluyor

Öz sermaye yatırım turuna çıkan Clipper önemli miktarda yatırım aldı. 0x Labs, 1inch, DeFi Alliance ve Quantstamp yeni borsanın 4 milyon dolar yatırım almasına öncülük etti. Üstelik Polychain, Nascent, Three Arrows Capital 17 milyon dolar yatırım taahhüdü verdi.

Yeni projenin likidite havuzunun büyütülmesi için farklı fonlardan da yardım alınacak. Orta ve küçük ölçekli yatırımcılara hizmet vermeyi hedefleyen Clipper DEX pazarında önemli bir boşluğu doldurabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yaklaşık 14 gün önce piyasaya sürülen Clipper borsası Shipyard Software için son derece önemli ve devamı gelecek farklı projelerin de başlangıcı olacak. Eğer DeFi nedir diyorsanız mutlaka araştırmalısınız. DEX ve DeFi projeleri merkezi borsaların üzerinde artan baskıyla daha da büyümeye devam edecek gibi görülüyor.

Küçük Ölçekli Yatırımcılar İçin Clipper

Merkezi olmayan borsaların henüz yeni oluşu ve pazardaki boşluklar Clipper’ın avantajı olacak. Çoğu DEX projesi yüksek hacimli kullanıcıları hedefliyor ve bu yüzden küçük ölçekli yatırımcılar için pratik sistemler bulmak son derece güç, tam da bu noktada Clipper devreye giriyor.

Küçük yatırımcıların daha kolay ve kazançlı işlemler yapabileceği yeni DEX projesinde 10.000 doların altında bütçesi olan kullanıcılar hedefleniyor. Üstelik takas çiftleri son derece çeşitli olacak ve sürekli genişleyecek.

Clipper Kripto Para Borsası

Öncelikle borsayı diğer DEX platformlarından ayıran önemli bir özelliği bulunuyor. Son derece küçük bir likidite havuzu olacak ve bu havuz korunacak. Şu an için 20 milyon dolar olarak açıklanan likidite havuzu balinalar ve büyük yatırımcılar için son derece yetersiz. Evet Clipper yetkilileri tam olarak bunu istiyor. Likidite havuzunu küçük tutarak işlem ücretlerini azaltacak ve küçük ölçekli yatırımcıya önemli bir fırsat sunacaklar.

Büyümek, çok daha büyümek için çaba harcayan DEX projelerinin aksine Clipper önemli bir konsept düşünmüş. Ne kadar az likidite, o kadar az maliyet diyen platform düşük bütçeli yatırımcıların da DEX platformlarını kullanabileceğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar