X


Meraklılarının Takip Etmesi Gereken 5 Play-To-Earn Projesi!

Son zamanlarda play-to-earn projeleri oldukça dikkat çekiyor ve metaverse ekosistemi ile birlikte büyümesini sürdürüyor. 
11:00
5 Ekim 2021

Metaverse günden güne daha etkileyici bir hal alıyor ve gerek play-to-earn gerekse de NFT’ler ile daha da büyüyor. Metaverse’ün yaygın bir şekilde benimsenip benimsenmeyeceğini ve bu süreçte katılımcıların oynayabileceği, çalışabileceği ve sosyalleşebileceği bir merkez haline gelip gelmeyeceğini söylemek için henüz çok erken olsa da, birkaç blockchain destekli sanal gerçeklik (VR) uygulaması şimdiden yol katetmiş görünüyor.

PlanetSandbox

PlanetSandbox, oyuncuların hem diğer oyuncuları yenerek hem de metaverse içinde kullanım için dünyaları özelleştirerek dijital para kazanmalarını sağlayan, yakın zamanda piyasaya sürülen bir 3D oyundur.

Yapılan açıklamalara göre kripto destekli fizik sanal alan oyunu, gelecekte bir AR/VR entegrasyonuna sahip olacak ve oyunculara bir inşa aracına erişim sağlayarak kendisini benzerlerinden ayıracak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hiç bir oyunun arazisini değiştirmek ya da tamamen farklı bir ekosistem tasarlamak istediniz mi? Bu özellik, manzara, hava ve yerçekimi değişikliklerini mümkün kılacak. Oyuncular ayrıca savaş, zombi modu ve yarış gibi modlar için oyun kurallarını belirleyebilecek ve başkalarını katılmaya davet edebilecek.

Pocket Arena

Pocket Arena, İsviçreli mobil oyun geliştiricisi Emoji Games tarafından üretilen strateji odaklı merkezi olmayan bir uygulamadır (dApp). Beceri temelli turnuvalar ve kullanıcı tarafından oluşturulan NFT oyunlarında uzmanlaşan girişim, imparatorluk kurma oyunlarının hayranlarının aşina olduğu sürükleyici Castle Defense sürümünün arkasında yer alıyor.

Oyuncular, diğer kullanıcılarla loncalar oluşturmak için bir araya gelebilir ve rakipleri öldürerek kar elde edebilir. Diğer birkaç oyunla birlikte Pocket Arena, 2021’in sonuna kadar aylık 2 milyon aktif kullanıcıya ulaşma hedefi belirledi.

Good Games Guild

Good Games Guild (GGG) sadece bir dApp değil aynı zamanda maksimum ödül için sahip olduğu varlıkları optimize ederek en büyük sanal dünya ekonomisini yaratmayı amaçlayan bir Oyun Merkezidir. Bu da tüm oyuncuların projenin nasıl işleyeceği konusunda söz sahibi olduğu anlamına geliyor.

Hala oluşum aşamasında olan Good Games Guild tüm katılımcıların, platformun bilginleri tarafından kullanılacak NFT’leri kiralamak da dahil olmak üzere metaverse tabanında etkileşimden gelir elde etmelerini sağlayan tam teşekküllü bir play-to-earn oyun ekosistemi olmayı hedefliyor.

The Killbox

Killbox, oyuncuların elit mangalar oluşturduğu ve oyun içi NFT silahlarını takas ettiği, aksiyon dolu, birinci şahıs nişancı oyunudur. Haftalık mücadeleler, sıralama maçları ve kripto ödüllerinin dağıtımı için bir piyango sistemi içeren The Killbox, muhtemelen Call of Duty gibi eski nişancı oyunlarının hayranlarına hitap ediyor.

Killbox’ın oynanışı, VR yetenekleriyle 360 derecelik bir arena savaşı deneyimiyle etkileşimli olacak. Ek olarak, kullanıcılar oyunlarından ödüller kazanırken keskin nişancı ve DM modu gibi çeşitli oyunlardan birini seçebilirler.

Rokosoft

Rokosoft, Good Games Guild gibi hem kendi sürümleri hem de ortak şirketler için teknolojik altyapı aracılığıyla gerçek bir oyun ekosistemi inşa ediyor. Metaverse çözümleri, oyun içi koleksiyonların işlemleri için bir P2P pazar yeri, oyun ekonomilerine entegre yerel bir token (ROCO) ve geliştiriciler için açık kaynaklı yazılım geliştirme kitlerini (SDK’ler) içeriyor.

Buna ek olarak Üretim hattından çıkan ilk sürüm, fantastik bir krallıkta geçen çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG) olan Rise Online’dır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar