reklamı kapat

Mastercard Blockchain Uzmanları Arıyor

14 Nisan 2018
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Mastercard’ın işe alım departmanı Blockchain uzmanı aradığını duyurdu. Şirket, Blockchain teknolojisini sistemine dahil etmek istediğini ve bunun için uzmanlara ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

Uzun zamandır “Blockchain” terimi kripto para ile eşanlamlı olarak algılanıyor. Ancak Blockchain, kripto paraları destekleyen bir teknoloji olmanın yanı sıra sadece finans sektöründe değil birçok alanda yararlı olabilecek bir teknoloji. Örneğin, sağlık sektörü ve tedarik zincirleri bu teknolojiden yararlanmaya başladı bile. Tabii ki değiştirilemez olması, güvenli olması ve yüksek verimlilik göstermesi sebebiyle ekonomi sektörü için çok güçlü bir cazibeye de sahip. Irish Tech News’e göre, Mastercard’da Blockchain teknolojisinin bu avantajlarını sistemine dahil etmeye hazırlanıyor.

Devrim niteliğinde ödeme çözümleri geliştirmeyi amaçlayan Mastercard Lab, İrlanda’da bulunuyor. Şirket, amaçladığı yenilikleri geliştirecek 175 kişiyi bünyesine katmaya hazırlanıyor. Eleman alımı yapacağı pozisyonların içinde yazılım mühendisleri ve bilgi güvenliği uzmanlarının yanı sıra Blockchain uzmanları da yer alıyor.

Şirket şu anda Blockchain teknolojisini sisteme nasıl entegre edeceğini ve Mastercard’ın gelecek vizyonunu nasıl etkileyeceğini araştırıyor. Bunun yanında şirketin gelecek hedefleri arasında Blockchain’i sadece ödeme çözümleri için kullanmak yer almıyor. Mastercard, elektriğe erişimi olmayan insanlar için de güneş enerjisi çözümleri üzerinde çalışıyor.

Ülkenin ekonomi bakanı Heather Humphreys bu konuyla ilgili heyecanını şu sözlerle dile getirdi;

Mastercard’ın işleri büyütme yönündeki kararı bir dönüm noktası. Açılacak yeni pozisyonlar için ben de heyecanlıyım. Hükümetimiz bilgiye dayalı Mastercard gibi şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak yetenekli iş gücü üretmek için çok çalışıyor. Mastercard gibi büyük şirketlerin böyle işe alım ilanları vermesi de bu konuda başarılı olduğumuzu gösteriyor. İrlanda FinTech alanında oldukça cazip bir konuma geliyor.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.