X


Londra’da Görüntülenen Floki Inu (FLOKI) Reklamlarına Soruşturma Şoku!

ASA, başketin ulaşım ağındaki yüzlerce kripto para reklamına izin verdikten sonra soruşturma baskılarına yenik düştü.
18:13
17 Kasım 2021

İngiltere Londra’da görüntülenen Floki Inu reklamları meme coin yatırımcılarını sevindirse de yasal merci radarına takıldı. En popüler meme coin’lerden birisi haline gelen Floki Inu, popülarite kazanmaya devam ediyor.

ASA’dan Floki Inu Reklamlarına Araştırma

Reklam Standartları Kurumu (ASA), başketin ulaşım ağındaki yüzlerce kripto para reklamına izin verdikten sonra soruşturma baskılarına yenik düştü. ASA sözcüsünün medyaya yansıyan ifadelerine göre Floki Inu’nun İngiltere’nin reklam yönetmeliğinde  herhangi bir kural ihlali gerçekleştirip gerçekleştirmediğini çözmek adına soruşturma başlatıldığı bildirildi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ASA, yatırım risklerini vurgulamayan kripto reklamları için yanıltıcı pazarlamaya karşı önlem alma sözü verirken bu tür reklamları kırmızı alarm kategorisinde öncelik olarak belirledi. ASA, geçtiğimiz yıl yanıltıcı reklamlara karşı bir uyarı sistemi başlatmıştı. Sisteme gelen şikayetlerin %95’i Bitcoin üzerinden olurken şimdi Floki Inu tepkisi öne çıktı.

Söz konusu araştırma, Floki Inu‘nun Londra’nın metro istasyonlarında, trenlerde ve otobüslerde yüzlerce reklamının yayınlanmasının yaklaşık bir ay sonrasında geldi. Sloganlı bi dizi reklam, Londralı’ların kripto paralara yatırım yapmasını teşvik amacıyla başkentte ortaya çıktı.

Floki Inu, Popülarite Kazanıyor

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu‘nun (SHIB) ardından yüksek popülariteye sahip Floki Inu, tamamen hype tabanlı bir meme token’dır. Elon Musk’ın köpeğine Floki adını vermesinden esinlenilen Floki Inu, kısa sürede büyük ilgi görmüş ve rekorlara imza atmıştı.

Elon Musk gibi bir etkinin yönlendirdiği Floki Inu’yu uyuyan bir bombaya benzetebiliriz. Uyuyan bomba tabiri teknik olarak yanlış olsa da FLOKI‘nin bomba potansiyeli barındırdığı ve Musk tweet’leriyle zaman zaman uykudan uyandığı görülmekte. Tetikleyicisinin milyarder bir girişimci olması dolayısıyla Floki, parabolik fiyat hareketleri sergilemeye oldukça yatkın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar