f Litecoin (LTC) Yıl Bitmeden Yine Bu Fiyata Ulaşabilir! LTC Fiyat Tahminleri! › COINTURK

Litecoin (LTC) Yıl Bitmeden Yine Bu Fiyata Ulaşabilir! LTC Fiyat Tahminleri!

Özet

  • LTC Coin fiyatı önceki iki halving ile benzer şekilde hızlı bir düşüş yaşadı.

  • Halving sonrasında uzun vadeli yatırımcıların ilgisi yeniden artıyor.

  • LTC fiyatı eğer uzun vadeli yatırımcı ilgisi artmaya devam ederse 75 ve 100 dolara ulaşabilir.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
17:00
21 Ağustos 2023

Halving beklenen senaryonun gerçekleşmesine neden oldu ve BTC fiyatındaki erime de bunu büyük ölçüde destekledi. Kripto para yatırımcıları son düşüşün ardından yeniden toparlanma sinyalleri arıyor. Her düşüş alım için fırsat olmayabilir ancak geçmişte birçok kez son yaşanana benzer aşırı satışların kazanç getirdiğini gördük. Peki güncel veriler LTC için neye işaret ediyor?

Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC) fiyatı 17 Ağustos’ta %24 düşerek 2023’ün en düşük seviyesi olan 56 dolara geriledi. Üçüncü halving de önceki 2’siyle aynı sonucu doğurdu. Yakın zamanda 100 doları aşan fiyatın şimdi yüzde 50 erimiş olması bu yüzden eski yatırımcılar için şaşırtıcı değil. On-chain veriler bize geçmiş halving dönemleriyle alakalı net sinyaller sunuyor. Eğer düşüşte olduğu gibi önceki halving dönemlerinin devamı da tekrar ederse LTC kazanç fırsatı sunabilir.

Litecoin (LTC) fiyatı 17 Ağustos’ta çift haneli bir düşüş yaşayarak 2015’e kadar uzanan halving sonrası çöküşlerin istenmeyen üçlemesini tamamladı. Tarihsel veri eğilimleri, önümüzdeki aylarda LTC sahipleri için tünelin sonunda ışık olabileceğini gösteriyor

Litecoin ağında, 2 Ağustos’taki Halving olayından bu yana, madencilerin satışlarından balina işlem hacimlerinde göze çarpan bir düşüşe kadar çok sayıda düşüş sinyali ortaya çıktı. Bunlardan en önemlisi LTC uzun vadeli yatırımcı adreslerinde göze çarpıyor.

Bağlam açısından, Litecoin fiyatı Temmuz 2021 ve Haziran 2022’de yılın en düşük seviyelerine indiğinde, Litecoin uzun vadeli sahiplerinin sayısı sırasıyla 100.000 ve 870.000 adres arttı. Her iki durumda da bu 2021 sonunda %32’lik bir fiyat toparlanması ve 2022 için %60’lık bir toparlanma ile sonuçlandı.

IntoTheBlock tarafından derlenen verilere göre, geçen hafta yaşanan Litecoin fiyat çöküşünün ardından da benzer bir eğilim ortaya çıkmış görünüyor.

LTC Coin Fiyat Tahminleri

Fiyat 2023’ün en düşük seviyesi olan 56 dolara kadar düşmüş olsa da, Litecoin uzun vadeli yatırımcıları gemiyi terk etmek yerine bir kez daha direnç gösterdiler. Yukarıda da bahsedildiği gibi uzun vadeli yatırımcıların adres sayısı 10 bin civarında arttı. Buna göre uzun vadeli yatırımcı grubunun desteklediği yeni bir yükseliş görebiliriz.

Matematiksel olarak, uzun vadeli yatırımcıların sayısı artmaya devam ederse LTC’nin 2021 ve 2022’de yılın en düşük seviyelerine ulaşmasının ardından gözlemlendiği gibi hızlı bir toparlanma yaşanabilir. Bu da fiyatın yeniden 100 dolara ulaşabileceğini söylüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI