f Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Uzun Vadeli Destek ve Yükselen Eğilim Hattının Rolü! › COINTURK

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi: Uzun Vadeli Destek ve Yükselen Eğilim Hattının Rolü!

Özet

  • Litecoin (LTC) fiyatı, uzun vadeli artan destek hattına ulaştı ve 100 dolarlık direnç alanını kıramayarak düşüş eğilimini sürdürdü.

  • Analistlerin haftalık teknik analizine göre, gösterge okumalarıyla birlikte düşüş eğilimini gösteriyor ve fiyat Temmuz çıkışını sürdüremedi.

  • LTC'nin gelecekteki eğilimi, 427 gündür var olan artan destek çizgisinin kırılması veya sıçramasıyla belirlenebilir.

  • Piyasa etkisi: Nötr
17:10
17 Ağustos 2023

Litecoin (LTC) fiyatı, 100 dolarlık yatay direnç alanının üzerine saptığı Temmuz ayının başından beri düşmüştü. LTC fiyatı, bir yıldan uzun süredir yürürlükte olan uzun vadeli artan bir destek hattına ulaştı. Bozulması token’ın gelecekteki eğilimi belirleyebilir.

Litecoin’de Kritik Metrik!

Analistlere göre, haftalık zaman çerçevesi teknik analizi, hem fiyat hareketi hem de gösterge okumaları nedeniyle düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca LTC, Temmuz çıkışını sürdüremediği için fiyat hareketi düşüş eğilimi gösteriyor. Fiyat kısa bir süre 100 dolar hedefinin üzerine çıktı. Ancak kısa bir süre sonra altına düştü.

Bu durum 100 dolarlık alanı direnç olarak onayladı ve halen devam eden bir düşüş hareketi başlattı. LTC fiyatı şimdi 427 gündür var olan artan bir destek çizgisinde işlem görüyor. Çizgi çok uzun bir süredir yerinde olduğundan, Litecoin’in sıçraması veya kırılması gelecekteki eğilimi belirleyebilir.

Çizgiden bir kırılma, 64 dolar destek alanına %20’lik bir düşüşü tetikleyebilirken farklı bir sıçrama, 100 dolar direncine %33’lük bir artış başlatabilir. Ayrıca haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI), devam eden bir düşüş trendi fikrini güçlendirebilir. RSI, önceki sapma sırasında düşüş eğilimi göstermesinin ardından son zamanlarda 50’nin altına düştü.

LTC’de Yarılanma Etkileri!

Bu metrik momentumdaki bir düşüşün fiyattaki bir artışa eşlik etmesiyle ortaya çıkar. Ayrıca düşüş eğilimi potansiyelinin altını çizebilir. Litecoin, LTC blok ödüllerini 15’ten 6,25’e düşüren üçüncü halving etkinliğini 2 Ağustos’ta yaşadı. Yarılanmanın deflasyonist doğasına rağmen LTC’nin fiyatı bu olayı takip eden haftada düştü. Bu gerilemeye rağmen LTC’nin fiyatında bir toparlanma potansiyeli olabilir. Şubat ayının başından beri Litecoin, yükselen bir paralel kanalda işlem görüyor. Token fiyatı, kanalın destek hattının biraz altına düştü.

Ancak altına kesin olarak kapanmadığı için tersine dönme ve geri alma ihtimali geçerliliğini koruyor. Ayrıca kanalın destek hattının uzun vadeli yükselen destek hattı ile aynı hizada olması da kanalın önemini arttırabilir. Bu görüş gerçekleşirse, kanalın destek hattından önemli bir LTC fiyatı toparlanması beklenebilir ve potansiyel olarak fiyatı 100 dolarlık direnç alanına doğru çekebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI