X


Litecoin Gözden Düşüyor Mu?

Litecoin'in (LTC) düşüşü devam mı edecek?
19:00
7 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bir zamanlar lider kripto para birimi ”Bitcoin‘in (BTC) altınının gümüşü” olarak öne çıkan Litecoin (LTC), son aylarda gözden iyice düştü ve bu durum sosyal medya platformlarında da görülmeye ve konuşulmaya başlandı.

Ünlü girişimci ve blog yazarı Sylvain Saurel Litecoin’in etkisini yitirmeye başladığını ve eskisi gibi BTC’nin gümüş versiyonu olmadığını vurguladı. Aslında yıl başından itibaren kısa süreli bir yükseliş elde eden LTC, blok ödülü yarılanmasından sonra beklenen ivmeyi yakalayamaması nedeniyle ciddi bir şekilde eleştiri hedefi haline gelmişti.

2019 yılı içerisinde 140 dolara kadar yükselen LTC, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 45 dolardan işlem görmekte. Saurel, Litecoin hakkında yayınladığı yazısının devamında şunları ifade etti:

”Litecoin kesinlikle bir süre daha top 10 en büyük kripto para arasında yer alacak ancak gelecek, parasal ve finansal sistemi devrimsel bir şekilde değiştirecek bir Bitcoin meydandayken kesin bir şekilde yorumlanamıyor. Bitcoin’in etkisi Litecoin’i gereksiz kılabilir ve bu da LTC’nin top 10 arasından kayıp gitmesine neden olabilir.”

Bitcoin ve Litecoin Yarılanması

Aslında Litecoin’in yaşadığı yarılanma öncesi ve yarılanma sonrası fiyat hareketleri önümüzdeki Bitcoin blok ödülü yarılanması için de bazı bilgiler içerebilir. Litecoin yarılanmaya kadar ciddi bir hype ile yükselirken, yarılanmadan sonra sert bir şekilde çakılmıştı. Bazı uzmanlar BTC için de aynısı olacağını dile getirirken, Bitcoin’in blok ödülü yarılanması bu haberde de belirtildiği üzere ağın temellerinin farklı olması nedeniyle çok değişik bir şekilde gerçekleşebilir ve sonuç farklılaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar