Kritik Soru: Binance Terra Classic’i (LUNC) Ay’a Çıkaracak mı?

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okumayı başardı
15:00
27 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra Classic (LUNC), yakım, staking, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri sayesinde kripto para piyasasına meydan okumayı başardı.

Binance, Bir Yılda 1.2 Trilyon LUNC Yakacak

Önde gelen analistlerden Mark Brennan, Binance’in işlem ücretlerinde yakım uygulamasından bir yılda ne kadar Terra Classic  Yakılabileceğni hesapladı. Binance, LUNC topluluğunun bir süredir dillendirdiği talebe yanıt verdi. Borsa, LUNC için spot ve marjin ticaret çiftlerinde uygulanan tüm alım satım ücretleri için heyecanlandıran token yakımını destekleyeceğini açıkladı. Şu anda pek çok LUNC yatırımcısının merak ettiği soru, %0,1’lik bir ücret ie bu yanmanın bir yılda LUNC arzını ne kadar etkileyebileceği. Terra Rebel RexYellerBelly tarafından vurgulandığı gibi, bu model ve güncel günlük işlem hacmi bilgileri kullanılarak tek başına Binance yılda 1 trilyonun üzerinde LUNC yakılabilir. Özellikle, günlük ortalama 1 milyar dolarlık bir hacim ile Binance, yaklaşık 1.2 trilyon LUNC yakacak.

Ancak kullanıcıların yorumlarda belirttiği gibi, kontrol ettikleri büyük hacim nedeniyle ayrıcalıklar sunulan Binance VIP programı üyeleri, yalnızca %0,06 civarında ücret ödeyecek. Bunu hesaplamaya dahil ettiğimizde, günlük ortalama 1 milyar dolarlık işlem hacminde, yıllık ortalama 730 milyar LUNC ila 1.2 trilyon LUNC yakılacağını söyleyebilir. Binance’deki toplam LUNC günlük işlem hacmi, an itibariyle1,3 milyar dolar. Sonuç olarak, Binance’in uygulanması, topluluğa yaklaşık 6 yılda 10 milyar arz hedefine ulaşma şansı verdiği için önem teşkil ediyor. Özellikle Binance, LUNC alım satım ücretlerinde yakım kararını duyurduğundan beri, LUNC fiyatı önemli ölçüde arttı. LUNC, 24 saat içinde %65,59 artışla 0,003059 dolardan  işlem görüyor. Santiment’in bu volatilitenin bir hafta devam edebileceğini bildirdi.

Staking Çılgınlığı, Devam Ediyor!

Güncel verileri paylaşan Lunc staking, paylaştığı bir tweet’te, toplam 6.9 trilyon arzın % 9.643’ünü temsil eden 566 milyardan fazla LUNC‘nin stake edildiğini açıkladı. Bu, son birkaç gün içinde 32 milyar LUNC’nin staking sistemine eklendiğini gösteriyor. Platform, en son 10 Eylül’de yaklaşık 534 milyar Terra Classic’in stake edildiğini bildirmişti.

Güncel veriler, daha fazla yatırımcının projeye uzun vadede inandığını gösteriyor. Analistere göre, daha fazla coin’in stake edimesi LUNC üzerindeki satış baskısını da azalıyor. Bu, yatırımcıları ekosisteme çekmek için önemli bir adım. Staking Rewards verilerine göre, LUNC stake için minimum para yatırma limiti yoktur. Ek olarak, stake edilen coin’ler 21 gün boyunca kilitlenir ve %37,8’e kadar ödül alır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI